Co się dzieje z nowym Kapitanem Ameryką? Dlaczego nie pojawia się w filmach i serialach Marvela?

Fani filmowo-serialowego uniwersum Marvela zaczęli się ostatnio zastanawiać, gdzie podział się nowy Kapitan Ameryka? Pojawiły się właśnie nowe informacje ujawniające, dlaczego Sam Wilson, który tarczę od Steve'a Rogersa był ostatni raz widziany w serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”.

Dlaczego nowy Kapitan Ameryka nie pojawia się w ostatnich produkcjach Marvela?

W przyszłym roku do kin ma trafić czwarty film z serii o Kapitanie Ameryce, w którym pierwszy raz na pierwszy plan wysunięty zostanie następca Steve'a Rogersa. Historia pierwszych kroków Sama Wilsona stawianych w nowej roli pokazana została widzom platformy Disney+ w serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”, ale od tego momentu nowy Kapitan Ameryka zapadł się pod ziemię i nie pojawił się nawet w trzecioplanowej roli w żadnym z filmowo-serialowych projektów. Fani zaczęli więc zastanawiać się, co dzieje się z Samem Wilsonem? Najnowsze przecieki dotyczące fabuły filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” udzielają odpowiedzi na to pytanie. Zakulisowe informacje potwierdzają, że osią fabuły nowego filmu Marvela będzie trudna relacja Sama Wilsona z prezydentem Rossem granym pierwszy raz przez Harrisona Forda. Okazuje się, że nowy Kapitan Ameryka podobnie zresztą jak jego poprzednik nie zostanie wcale uwikłany na początku swojej kariery w walkę z przestępcami i wrogami Ameryki. Jego przeciwnikiem stanie się wewnętrzna polityka Stanów Zjednoczonych.

Koniecznie sprawdź:

Kapitan Ameryka jako polityczna kukiełka nowego prezydenta USA

kapitan ameryka nowy wspanialy swiat harrison ford i anthony mackie-min.jpg

Wygląda na to, że prezydent USA odegra istotną rolę w tym, jaka Kapitan Ameryka ma bronić swojej ojczyzny. Najwyraźniej zadania Sama Wilsona nie będą zbyt różniły się od tego, jak Steve był wykorzystywany przez przedstawicieli władzy podczas Drugiej wojny światowej. Mówiąc wprost, zostanie odsunięty na boczny tor i sprowadzony do roli marketingowej. Okazuje się bowiem, że prezydent Ross uważa, że Sama w roli Kapitana Ameryki sprawdzi się lepiej jako bohater mający zwiększać poparcie rządu w oczach opinii publicznej, a nie faktyczny heros działający w terenie. Ma być to jednocześnie tylko jeden z wielu sporów pomiędzy prezydentem Rossem i Samem Wilsonem. Jest to poniekąd dosyć oczywista konsekwencja tego, że Ross był przecież orędownikiem usankcjonowania działania bohaterów w ramach rządowej agencji i dążył do pełnego podporządkowania sobie działań poprzedniego Kapitana Ameryki oraz jego zwolenników, do których należał zresztą Willson.

W filmie grają również: Liv Tyler wracająca jako Betty Ross, Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”) i Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela. Reżyserią zajmuje się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za scenariusz odpowiadają z kolei Malcolm SpellmanDalan Musson pracujący wcześniej przy serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”. Do kin nowe widowisko z Kapitanem Ameryką zawita 26 lipca 2024 roku.  

źródło: CanWeGetSomeToast / zdj. Marvel