Legendarne studio Hammer wraca z nowym horrorem! Eddie Izzard jako Doktor Jekyll w zwiastunie

Studio Hammer mające w dorobku takie klasyki grozy jak „Dracula: Książę Ciemności, Mumia czy „Pies Baskerville'ów” powraca na ekrany z kolejnym dreszczowcem. W najnowszej adaptacji noweli „Doktor Jekyll i pan Hyde” brytyjska aktorka Eddie Izzard zagrała odświeżoną wersję protagonisty tamtej opowieści: transpłciową Ninę Jekyll. Mamy pełny zwiastun.

Studio Hammer pokazuje nowy horror. Oto „Doktor Jekyll”

Izzard wciela się w filmie w doktor Jekyll, „samotniczkę, która odnajduje przyjaciela w nowym asystencie, Robie (w którego wciela się Scott Chambers). Dwójka będzie musiała połączyć siły, by powstrzymać Hyde'a przed zniszczeniem życia [Jekyll]”. 

Za kamerą filmu stanął Joe Stephenson („Chicken”). Z kolei scenariusz na podstawie noweli Roberta Louisa Stevensona przygotował debiutant Dan Kelly-Mulhern. Główne role, poza Chambersem i Izzard, grają Lindsay Duncan, Jonathan Hyde i Simon Callow. Jednym z producentów widowiska jest Christian Angermayer („Armia złodziei”).  

W kinach za oceanem film pojawi się jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 27 października. Niestety na chwilę obecną nic nie wskazuję, by okazję do obejrzenia go na wielkim ekranie mieli otrzymać również polscy widzowie.

Koniecznie sprawdź też:

 zdj. Hammer