Marvel ZAPŁONIE tuż po strajkach. Debiut ULUBIEŃCA FANÓW w MCU coraz bliżej

Wygląda na to, że fani w końcu doczekają się pełnoprawnego debiutu Ghost Ridera w MCU. Twitterowy insider działający pod pseudonimem MyTimeToShineHello donosi, że przed rozpoczęciem strajków Marvel rozwijał solowy projekt o jednym z najbardziej kultowych bohaterów/antybohaterów z komiksów wydawnictwa. Według źródła prace nad przedsięwzięciem mają zostać wznowione tuż po zażegnaniu kryzysu z hollywoodzkim zastojem.

Ghost Rider wreszcie trafi do MCU? Kolejna plotka!

Doniesienia o włączeniu Ghost Ridera w ramy Filmowego Uniwersum Marvela powracają niczym bumerang co kilka miesięcy. Choć bohater zadebiutował w projekcie sygnowanym logo wytwórni w 4. sezonie serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” (w roli Roberto Reyesa oglądaliśmy wówczas Gabriela Lunę znanego z „The Last of Us”), tytuł powstały dla ABC jest kwestionowany pod względem kanoniczności MCU, a większość fanów wolałaby zobaczyć w kreacji Johnny'ego Blaze'a - bohatera najczęściej utożsamianego z Ghost Riderem.

Na przestrzeni lat z rolą wiązani byli głównie Norman Reedus oraz Ryan Gosling. Za castingiem pierwszego z aktorów przemawiają zarówno fani, jak i znana niechęć Goslinga do wiązania się z projektami franczyzowymi. Przypomnijmy, że w Blaze'a wcielał się swego czasu Nicolas Cage. Gwiazdor zagrał go (w dwóch niezależnych od MCU filmach) w 2007 i 2011 roku. Jeśli chodzi zaś o wspomnianego Lunę, to według wydarzeń z „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, Reyes jest drugim Ghost Riderem w MCU (pierwszym był Blaze, jednak ten oddał swe moce mężczyźnie, gdyż chciał skupić się na pomocy bratu). 

Koniecznie sprawdź też:

Czy Ghost Rider ma przyszłość w Marvelu? Będzie film czy może serial?

sbm-t37-miniaturka-01-e53ba-f1c93.png

O dołączeniu Ghost Ridera do MCU mówiło się już chyba w każdej możliwej formie. Ostatnim z najbardziej nośnych doniesień był debiut bohatera w filmie „Doktor Strange w multiwersum obłędu” z 2022 roku, w którym Blaze miał pojawić się w roli drugoplanowej. Jak już doskonale wiemy, do spotkania Strange'a z Ghost Riderem nie doszło, a fanom pozostają dalsze domysły co do faktycznego występu Blaze'a w filmowo-komiksowym uniwersum

Obecnie wydaje się, że szanse oficjalnego debiutu Ghost Ridera w MCU największe są po stronie telewizyjnych projektów wytwórni. W kwestii solowego projektu o motocykliście z piekła rodem najbardziej prawdopodobnym formatem zdaje się być produkcja odcinkowa lub też Special Presentation, czyli cykl, za sprawą którego w Marvelu debiutował rok temu Wilkołak. Swego czasu w mediach mówiło się o chęci rozwijania tego formatu w MCU, a Ghost Rider pojawiał się w charakterze jednego z potencjalnych kandydatów obok takich herosów jak Srebrny Surfer czy Mephisto

Źródło: MyTimeToShineHello / CBR / ScreenRant / Zdj. zdj. rootstocks / depositphotos.com