Fani marzą o tych filmach. Czy doczekamy się w końcu adaptacji „Knights of the Old Republic”?

Fani „Gwiezdnych wojen” od lat domagają się stworzenia filmowych projektów nawiązujących do wydarzeń z popularnej gry wideo „Knights of the Old Republic”. Czy projekt ma szansę na realizację? Kilka lat po tym, jak Kathleen Kennedy stojąca na czele Lucasfilm zasugerowała, że studio rozwija projekt w erze Starej Republiki, pojawiła się aktualizacja tych planów.

Filmowa adaptacja gry „Knights of the Old Republic”? Fani marzą o niej od la

Od kwietnia 2019 roku, kiedy to Kathleen Kennedy zasugerowała, że studio pracuje nad projektem opartym na popularnej serii gier wideo skupiającej się na historii Starej Republiki, co jakiś czas pojawiały się informacje na temat projektu, ale nigdy nie doczekaliśmy się informacji, które potwierdzałyby, że produkcja weszła w poważną fazę rozwoju. Jeszcze cztery lata temu spekulowano, że do napisania scenariusza zatrudniona została Laeta Kalogridis, autorka historii do takich filmów jak „Wyspa tajemnic”, „Alita: Battle Angel”, „Terminator: Genisys” i serialu „Altered Carbon”. Spekulowano wówczas, że projekt „Knights of the Old Republic” miałby być trylogią, ale chwilę później mówiło się już o tym, że Kennedy planuje także przeniesienie tej historii na platformę Disney+ w ramach serialowych produkcji.

Teraz przyszła aktualizacja informacji na temat planów studia Lucasfilm dotyczących „Knights of the Old Republic” i będzie to słodko-gorzka nowina dla fanów popularnych gier wideo. Według jednego z informatorów posiadającego sprawdzone informacje na temat projektów Disneya, doniesienia o tym, że trwają prace nad trylogią osadzoną w czasach Starej Republiki, były nieprawdziwe. Żaden projekt osadzony w tej erze nie był ponoć nigdy aktywnie rozwijany, ale twierdzi on jednocześnie, że w siedzibie Lucasfilm przed wybuchem strajku scenarzystów w końcu zabrano się za opracowanie jakiegoś projektu bazującego na „Knights of the Old Republic”. Potwierdza on także, że studio zamierza wrócić do jego realizacji po tym, jak protest zostanie zakończony. Wygląda więc na to, że szanse na ujrzenie na ekranie świata wykreowanego w grze „KOTOR” nadal istnieją, ale źródło nie precyzuje na razie czy stanie się to w ramach filmu, czy jednak serialu.

Koniecznie sprawdź też:

Do tej pory okres Starej Republiki znany jest fanom głównie z książek i komiksów, a także za sprawą świetnie ocenianych gier komputerowych „Star Wars: The Old Republic”, „Star Wars: Knights of the Old Republic” i „Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords”, które debiutowały odpowiednio w 2011 i 2004 roku. Wydarzenia z tego okresu osadzone są prawie 4000 lat przed powstaniem Imperium.

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Lucasfilm / BioWare