Co dalej z serialem z Godzillą? Czy „Monarch: Dziedzictwo potworów” dostanie 2. sezon?

Za nami finał pierwszego sezonu serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”. Czy serialowa produkcja osadzona w świecie Godzilli doczeka się kontynuacji? Co wiemy po finale pierwszej serii od platformy Apple TV+?

W listopadzie platforma Apple TV+ wkroczyła do kinowego uniwersum Godzilli znanego jako MonsterVerse. Franczyza zapoczątkowana filmem z 2014 roku w reżyserii Garetha Edwardsa doczekała się już czterech kinowych produkcji, a zadaniem serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów okazało się przybliżenie widzom historii tytułowej organizacji zajmującej się badaniem Tytanów od ponad 60 lat. Po wyemitowanym w piątek finale pierwszego sezonu widzów nurtuje pytanie: czy będzie drugi sezon? Oto to, co już wiemy w tym temacie.

Czy 2. sezon serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów jest w planach?

Zacznijmy od tego, że oficjalne platforma Apple TV+ nie poinformowała jeszcze o zamówieniu realizacji drugiego sezonu. Nie oznacza to jednak, że serial rozgrywający się w uniwersum Godzilli nie dostanie szansy na kontynuowanie swojej historii. Uspokajając wszystkich fanów wypatrujących kolejnych odcinków, warto przypomnieć, że Apple często zwleka z oficjalnym ogłoszeniem kolejnych sezonów swoich produkcji.

Bardzo często przez długie miesiące nie otrzymujemy żadnych potwierdzonych informacji na temat tego, że jakaś produkcja otrzymała zielone światło na realizację następnego rozdziału, a w tym czasie za kulisami trwają już przygotowania do nakręcenia nowej serii. Powinniśmy zatem wypatrywać mniej oficjalnych sygnałów na temat przyszłości serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”.

Tym bardziej że pojawiły się przynajmniej dwa takie pozytywne znaki, sugerujące przedłużenie serialu na drugi sezon. Pierwszy z nich to fakt, że „Monarch: Dziedzictwo potworów” został całkiem dobrze przyjęty przez krytyków oraz szeroką widownię. Pierwszy sezon zbiera przyzwoite oceny i na pewno Apple nie chciałby doprowadzić do jego anulowania ze względu na kiepski odbiór.

Sprawdź też: Czy warto było czekać? Recenzja nowego sezonu „Detektywa” – mrok, tajemnica i zbrodnia.

Monarch dziedzictwo potworów

Po drugie, Chris Black, showrunner serialu wyraził ostatnio całkiem spory optymizm w kwestii tego, czy twórcy dostaną okazję na kontynuowanie swojej opowieści. Twórca podkreślił, że w jego odczuciu historia jeszcze nie została zakończona i sugerował, że pozytywne przyjęcie pierwszej serii, jest dobrym prognostykiem na zamówienie drugiej serii. Zwykle tego typu wypowiedzi możemy odczytywać jako nieoficjalne potwierdzenie tego, że twórcy otrzymali przynajmniej wstępną zgodę na realizację następnych odcinków.

„Nie otrzymaliśmy zamówienia na drugi sezon. Serial radzi sobie jednak bardzo dobrze, więc jesteśmy optymistycznie nastawieni i podekscytowani. Czujemy, że zostało jeszcze sporo historii do opowiedzenia” – przekonywał Black na chwilę przed premierą ostatniego odcinka pierwszej serii.

Monarch: Dziedzictwo potworów” – kiedy premiera 2. sezonu? O czym opowie?

Godzilla serial

Jeśli drugi sezon zostanie zamówiony, to nie powinniśmy oczekiwać jego debiutu zbyt szybko. Powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i być świadomym tego, że „Dziedzictwo potworów” najwcześniej mogłoby powrócić na przełomie 2025 i 2026 roku.

Jeśli chodzi natomiast, o to, na czym mógłby skupić się drugi sezon serialu, to zakończenie pierwszej serii sugeruje, że produkcja od Apple TV+ ponownie może stanowić łącznik pomiędzy filmami kinowymi. Wiemy, że główni bohaterowie serialu wylądowało w 2017 roku na Wyspie Czaszki, gdzie panuje Kong. Nie powinniśmy raczej oczekiwać, że serial będzie miał jakiś wpływ na najnowsze widowisko kinowe z MonsterVerse, czyli „Godzilla x Kong: Nowe Imperium”, które trafi do kin już za kilkanaście tygodni.

Koniecznie przeczytaj: Disney zmienił zdanie! Te dwie postacie jednak pojawią się w serialu o Daredevilu.

Raczej drugi sezon mógłby uzupełnić luki pomiędzy wydarzeniami z takich produkcji jak „Godzilla Król Potworów” i „Godzilla vs Kong”, kontynuując przy tym opowiadanie dalszych losów rodziny Randów. Oczywistym wydaje się także powrót Lee Shaw'a, który zapewne nie przypłacił swojego poświęcenia życiem i  został tylko ponownie uwięzionym w Axis Mundi.

zdj. Apple / Legendary