„Morderczynie” nadchodzą. Zwiastun pierwszego polskiego serialu od Viaplay

Platforma streamingowa Viaplay mająca w ostatnich miesiącach spore problemy finansowe chce przyciągnąć polskich widzów oryginalnym serialem. Produkcja inspirowana bestsellerem „Polskie morderczynie” napisanym przez Katarzynę Bondę trafi do streamingu już w najbliższy piątek. Gwiazdami serialu są Maja Pankiewicz, Izabela Kuna oraz Eliza Rycembel.

Viaplay ma swój pierwszy polski serial. Tak zapowiadają się „Morderczynie

Morderczynie” zapowiadane są jako gęsto usiany zwrotami akcji serial kryminalny, w którym pierwsze skrzypce grają kobiety, popchnięte do ostateczności. Pełna nieoczywistych wątków fabuła osnuta jest wokół losów Karoliny (Maja Pankiewicz), młodej i ambitnej policjantki, próbującej rozwikłać tajemnicę zaginięcia ukochanego ojca – wysokiego rangą oficera policji (Tomasz Schuchardt). Nie rozumie bierności swojej matki (Iza Kuna) i siostry (Eliza Rycembel), które wydają się coraz bardziej pogodzone z nieobecnością ojca. Karolina gotowa jest nawet zaryzykować swoją karierę, byleby odkryć co stało się z jej tatą. Jednak za jego zaginięciem kryje się mroczna historia, w której ważną rolę odgrywa przemoc, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Czy to jego gwałtowna osobowość sprawiła, że „musiał” zniknąć? Czy może jeden z przestępców, których wsadził za kraty, postanowił się zemścić? Gdy Karolina odkrywa sieć kryminalnych powiązań i zaczyna zdawać sobie sprawę, że granica pomiędzy dobrem a złem jest cieńsza, niż mogłoby się wydawać.

W głównej obsadzie serialu są: Maja Pankiewicz („Warszawianka”), Izabela Kuna („Lejdis”), Eliza Rycembel („Boże Ciało”) oraz Tomasz Schuchardt („Doppelgänger. Sobowtór”). U ich boku występują: Mateusz Kmiecik („Archiwista”), Anna Nehrebecka („Ziemia obiecana”), Magdalena Popławska („Atak paniki”), Kamila Urzędowska („Chłopi”) i Robert Gulaczyk („Chłopi”).

Na serial „Morderczynie” złoży się 6 odcinków, które wyreżyserował Kristoffer Rus („Żywioły Saszy. Ogień”, „Za duży na bajki”). Scenariusz napisał Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Sortownia”), we współpracy z Joanną Kozłowską („Sortownia”, „Wojenne dziewczyny”) i Katarzyną Kaczmarek. Premiera serialu odbędzie się już 27 października na Viaplay. Do widzów trafi wówczas cały sezon.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Viaplay