Mutanci wracają! Marvel rozpoczyna prace nad nowym filmem o X-Menach!

Do Hollywood powoli wraca normalność. Po niemal pięciu miesiącach strajku scenarzystów wytwórnie ponownie zabierają się do pracy nad filmowymi produkcjami. Jako pierwsi powody do radości mają miłośnicy X-Menów! Marvel rozpoczyna właśnie przygotowania do stworzenia pierwszego filmu o X-Menach w ramach MCU!

Marvel w końcu rusza z X-Menami! Film MCU już w przygotowaniu!

Marvel od 2019 roku jest właścicielem praw do marki X-Menów po tym, jak Disney stał się właścicielem wszystkich aktywów studia 20th Century Fox. Studio przez ostatnie lata nie zdecydowało się jednak na pełnoskalowe wykorzystanie mutantów w swoich produkcjach wchodzących w skład MCU, ale to powoli zaczyna się zmieniać. W przyszłym roku do kin ma trafić trzeci film z przygodami Deadpoola, który będzie już częścią MCU, a teraz ogłoszono, że ruszyły w końcu prace nad filmem o drużynie X-Menów. Z najnowszych doniesień wynika, że studio jest obecnie na etapie przyjmowania zgłoszeń od scenarzystów, a rozmowy z kandydatami do napisania tekstu rozpoczną się wkrótce.

Marvel zaplanował, że jeszcze tej jesieni będzie odbywał spotkania ze scenarzystami, aby omówić ich pomysły na wyczekiwany przez wielu fanów film o X-Menach. Jak na razie data premiery filmu nie została jeszcze ustalona, ale decyzja o wyborze scenarzysty projektu prawdopodobnie zostanie podjęta na początku 2024 roku. O premierze możemy myśleć najwcześniej w 2025 lub 2026 roku, jeśli oczywiście Marvel będzie chciał włączyć film o X-Menach do aktualnej fazy MCU. W innym przypadku produkcja zawita do nas jeszcze później. Jak na razie fani mutantów będą musieli zadowolić się więc powrotem klasycznej animacji o X-Menach z lat 90. ubiegłego wieku, której nowa odsłona pojawi się na platformie Disney+ właśnie na początku przyszłego roku. 

Koniecznie sprawdź też:

źródło: deadline.com / zdj. Disney