Nadchodzi spin-off „Mad Maksa”! Warner celuje w premierę na festiwalu w Cannes

Długie wyczekiwanie na kolejną wizytę w apokaliptycznym świecie Mad Maksa powoli dobiega końca. Najnowsze doniesienia zbliżone do filmu „Furiosa” zapowiadają, że produkcja z Anyą Taylor-Joy w roli młodej Furiosy ma pojawić się w przyszłym roku ze światową premierą na jednym z największych filmowych festiwali.

Apokaliptyczna „Furiosa” podbije festiwal w Cannes?

Studio Warner Bros. wierzy w swój nowy projekt stworzony przez George’a Millera i chce, aby „Furiosa” miała swoją światową premierę na przyszłorocznym festiwalu w Cannes. Źródła bliskie festiwalowi donoszą, że wytwórnia najprawdopodobniej dopnie swego i prequel ostatniej części „Mad Maksa” faktycznie pojawi się w maju przyszłego roku na jednym z najgłośniejszych festiwali. To oznaczałoby powtórzenie ścieżki, jaką osiem lat temu przebyła produkcja „Mad Max: Na drodze gniewu”, która również miał swoją premierę w Cannes.

Przyszłoroczny festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 14-25 maja, a kinowa premiera „Furiosy” planowana jest na 24 maja. Prace na planie rozpoczęto na początku czerwca zeszłego roku w Australii i zakończyły w październiku. Budżet filmu wynosi około 168 mln dolarów, co oznacza, że studio Warner Bros. wydało na wyprodukowanie filmu kwotę zbliżoną do tej, którą przeznaczono na „Mad Max: Na drodze gniewu”. Film wyreżyserował George Miller, twórca rozpoczętej w 1979 roku serii, a w obsadzie obok głównej gwiazdy są także: Chris Hemsworth oraz Tom Burke znany z filmu „Mank”. 

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu.

Sprawdź też:

źródło: worldofreel.com