Netflix chce powtórzyć sukces „Narcos”, ale tym razem w żeńskiej wersji! Oto królowa Kartelu z Medellín

Netflix nie odpuszcza narkotykowego uniwersum i przygotowuje się do pokazania widzom nowego serialu opartego na prawdziwej historii meksykańskich karteli. Tym razem główną bohaterką będzie jednak Griselda Blanco, członkini niesławnego Kartelu z Medellín

Sofia Vergara gwiazdą nowego serialu platformy Netflix

Griselda” to serial inspirowany życiem Griseldy Blanco, przebiegłej i ambitnej kolumbijskiej businesswoman oraz oddanej matki, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w historii. Blanco charakteryzowała się zabójczą mieszanką uroku osobistegoniespodziewanej gwałtowności, dzięki czemu była w stanie odnaleźć się zarówno w sprawach rodzinnych, jak i w biznesie, co zapewniło jej przydomek „matki chrzestnej”.

Początkowo serial nieoficjalnie zapowiadano jako spin-off „Narcos”, ale ostatecznie „Griselda”  będzie całkowicie odrębną produkcją. Warto jednak odnotować, że część twórców zaangażowanych w tamten serial dołączyła do grupy odpowiedzialnej za przygotowanie „Griseldy”. Mowa tu o Eriku Newmanie, Dougu Miro, Andrésie Baizie i Carlo Bernardzie, którzy zajmowali się miniserią jako producenci wykonawczy. Baiz jest przy tym reżyserem wszystkich odcinków. Scenariusz przygotowała Ingrid Escajeda, występujący zarazem w roli showrunnera. Producentką wykonawczą miniserialu dramatycznego i odtwórczynią roli tytułowej jest Sofia Vergara. Wraz z producentem wykonawczym Luisem Balaguerem pracowała nad tym projektem przez 8 lat dla studia Latin World Entertainment, zanim zaprezentowała go firmie Netflix.

Serial „Griselda” zadebiutuje na platformie Netflix w styczniu 2024 roku.

Koniecznie sprawdź:

Griselda_S1_E5_(Native)_00_49_19_06RX-min.jpg

Griselda_S1_E2_(Native)_00_02_19_20R-min.jpg

Griselda_S1_E1_(Native)_00_47_49_02R-min.jpg

Griselda_S1_E1_(Native)_00_28_21_11R-min.jpg

GRISELDA_101_Unit_02930RC-min.jpg

GRISELDA_104_Unit_02109RC-min.jpg

zdj.  Xavier Collin / depositphotos / Netflix