Netflix podrzucił widzom świetny film na weekend. To produkcja tylko dla dorosłych!

Netflix przygotował na ten weekend wyjątkowo ciekawą filmową propozycję dla swoich widzów. Do oferty serwisu trafił właśnie świetnie przyjęty przez krytyków i widownię festiwalową dramat „Fair Play”. Produkcja skierowana jest dla dorosłego widza, a jej gwiazdami są Alden Ehrenreich znany z roli młodego Hana Solo oraz Phoebe Dynevor.

Netflix serwuje nową pozycję dla dorosłych. To dramat z elementami thrillera

Film będący pełnometrażowym debiutem Chloe Domont, która odpowiada zarówno za scenariusz, jak i za reżyserię został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków na początku tego roku podczas Festiwalu Filmowego Sundance. To właśnie tam produkcja została dostrzeżona przez przedstawicieli Netfliksa, którzy zapłacili za prawa dystrybucyjne około 20 mln dolarów. W walkę o możliwość pokazania filmu zaangażowane były też wytwórnie Searchlight i Neon, ale to streamer ostatecznie okazał się zwycięzcą. Dzisiaj film trafił w końcu na platformę i wygląda na to, że Netflix postawił na właściwego konia. W serwisie Rotten Tomatoes „Fair Play” zebrał już 166 recenzji i aż 87% z nich ocenia go pozytywnie.

fair play opinie o filmie recenzja.png

Dobrze wygląda też sama średnia ocena, która ukształtowała się na poziomie 7,40 w dziesięciostopniowej skali. Film spodobał się też samej widowni. Wśród pierwszych widzów „Fair Play” może liczyć na 83% pozytywnych recenzji i średnią notę 4,1 w pięciostopniowej skali.

Konicznie przeczytaj też:

Film skupia się na historii dobrze radzącej sobie nowojorskiej parze: Emily (Dynevor) i Luke (Ehrenreich) nie mogą bez siebie żyć, ale kiedy na horyzoncie pojawia się możliwość upragnionego awansu w bezlitosnym świecie korporacji ich relacje i wzajemne wsparcie zaczyna przeradzać się w coś bardziej złowrogiego. Gdy sytuacja w ich związku ulega nieodwracalnej zmianie Luke i Emily muszą stawić czoła prawdziwej cenie sukcesu i niepokojącym ograniczeniom ambicji. W pozostałych rolach występują Eddie Marsan, Rich Sommer i Sebastian De Souza.

zdj. Adam Nowak / Depositphotos