To on zostanie głównym złoczyńcą w „Batmanie 2”? Fani czekają na niego od lat

Za dwa lata wrócimy do świata Mrocznego Rycerz wykreowanego w filmie Matta Reevesa i wygląda na to, że w drugim filmie o Batmanie z Robertem Pattinsonem zaroi się od złoczyńców. Najnowsze przecieki ze studia sugerują, kogo możemy zobaczyć w produkcji w roli głównego przeciwnika obrońcy Gotham City. Na pojawienie się tego złoczyńcy wielu fanów czekało od bardzo dawna.

Złoczyńca z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a pojawi się w filmach?!

Gdyby nie strajki aktorów i scenarzystów, zdjęcia do kontynuacji filmu „The Batman” wystartowałyby w listopadzie tego roku, ale niedawno ogłoszono, że ekipa zamelduje się na planie dopiero w marcu przyszłego roku –  data ta padała już w czerwcu, więc wygląda na to, że plany studia nie uległy kolejnemu opóźnieniu. Jak na razie żadne szczegóły dotyczące fabuły filmu nie przedostały się o sieci, ale coraz częściej słyszymy o tym, jacy złoczyńcy mają zostać zaangażowani w nową historię z udziałem Mrocznego Rycerza. Jeszcze chwilę temu przecieki ujawniały, że Batman grany przez Roberta Pattinsona będzie musiał stanąć do walki z przeciwnikiem znanym jako Clayface. Zaznaczano jednak już wtedy, że zmiennokształtny złoczyńca nie będzie wcale głównym przeciwnikiem Batmana. Teraz najnowsza plotka zapowiada, że ta rola przypadnie Hushowi!

Na razie jest to tylko niepotwierdzona informacja, ale przeciek zapowiada, że Matt Reeves może planować wprowadzenie postaci Hush jako głównego złoczyńcy w swoim drugim filmie o popularnym herosie DC Comics. Warto w tym momencie cofnąć się do zeszłego roku, kiedy reżyser i scenarzysta filmu został zapytany o to, których przeciwników chciałby wprowadzić w sequelu. Reżyser wspomniał wówczas, że to właśnie Hush wydaje się dla niego interesującą postacią, zastrzegał jednak, że nie musi to wcale oznaczać, że postawi finalnie na niego.

Konicznie przeczytaj też:

Hush pojawi się w filmie „The Batman 2”? Może zostać głównym złoczyńcą

hush batman.jpg

„Jest tak wielu, że nie wiem... Myślę, że Hush jest naprawdę interesujący. Postawiłbym na Husha. Ale to nie oznacza, że następny film będzie o Hushu!” Po wielu miesiącach od tej wypowiedzi Jeff Sneider ujawniający wiele zakulisowych informacji z hollywoodzkich produkcji twierdzi, że Reeves może wprowadzić przyjaciela z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a, czyli dr Tommy'ego Elliotta znanego jako Hush w drugim filmie i uczynić z niego głównego antagonistę. Należy też przypomnieć, że Reeves już w pierwszym filmie puszczał oko do fanów tej postaci i w momencie, w którym Riddler ujawniał mroczne tajemnice Thomasa Wayne'a, pojawiła się sugestia, że ojciec Batmana miał udział w śmierci dziennikarza Edwarda Elliota. Nie wiadomo, czy był to ktoś z rodziny Tommy'ego, ale na ekranie dało się wówczas zauważyć też wymowne słowo „Hush”. W komiksach Tommy Eliot był dawnym przyjacielem Bruce'a Wayne'a, który również pochodził z bogatej rodziny, a jako dorosły stał się wybitnym chirurgiem. Od najmłodszych lat Tommy skrywał jednak mroczną stronę i chciał pozbyć się swoich rodziców, aby przejąć ich fortunę.

Filmy z Robertem Pattinsonem w roli Mrocznego Rycerza nie należą do głównego uniwersum DC tworzonego przez Jamesa Gunna. Produkcje osadzone są w osobnym „BatVerse” i podobnie jak filmy o Jokerze od Todda Phillipsa traktowane są jako historię rozgrywające się w alternatywnym świecie.

W obsadzie „The Batman 2” do swoich ról z poprzedniego filmu wracają Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Andy Serkis, Jeffrey Wright i Colin Farrell. Wiele wskazuje też na to, że jakąś rolę w drugim filmie odegra Joker grany przez Barry'ego Keoghana. Premiera filmu planowana jest na 3 października 2025 rok.

zdj. Warner Bros.