Netflix szykuje więcej opowieści ze świata „Parku jurajskiego”. Nowa seria nadchodzi w przyszłym roku

Finałowy sezon „Jurassic World: Obozu kredowego”, animowanej serii rozgrywającej się równolegle z filmami nadzorowanymi przez Colina Trevorrowa, nie wiąże się z zakończeniem przygód Dariusa Bowmana. Główny bohater tamtej produkcji wróci w nowym serialu, noszącym tytuł „Chaos Theory”. Co o nim wiemy?

Przypomnijmy, że w pięciu sezonach „Obozu kredowego”, będącego oryginalnym tytułem platformy Netflix, widzowie poznali losy grupy nastolatków, którzy utknęli na Isla Nublar, znanej z filmów wyspie pełnej dinozaurów. Wydarzenia przedstawione w serialu stanowią część oficjalnego kanonu „Parku jurajskiego” i „Jurassic World”. W głosowej obsadzie wystąpili między innymi Paul-Mikél Williams, Jenna Ortega, Ryan Potter Raini Rodriguez.

Z ostatnich raportów dowiedzieliśmy się, że przygody Dariusa, postaci granej przez Williamsa, doczekają się kontynuacji. W zapowiedzianym na przyszły rok „Jurassic World: Chaos Theory” zobaczymy, jak główny bohater „Obozu” przyzwyczaja się do życia w świecie, w którym dinozaury stały się częścią naturalnego ekosystemu (możemy zatem spodziewać się, że akcja serialu rozegra się po wydarzeniach „Jurassic World: Upadłe królestwo” albo po domknięciu filmowej trylogii w „Dominium”). 

Sprawdź też:

Więcej informacji o animacji w listopadzie – podczas wydarzenia Netflix Geeked Week 

Warto dodać, że powyższe doniesienia o serialu – choć pochodzą z wielu niezależnych od siebie źródeł – nie zostały jeszcze potwierdzone przez Netfliksa. Pierwsze oficjalne informacje otrzymamy podczas zaplanowanego na dni 6-12 listopada Netflix Geeked Week.

Przedstawiciele platformy wykorzystają doroczne wydarzenia, by przedstawić swoim widzom nowe informacje o wielu nadchodzących projektach, w tym o takich tytułach jak „Awatar Legenda Aanga” (być może w końcu poznamy dokładną datę premiery aktorskiej adaptacji słynnego anime), „Damsel” (opóźnionym filmie z główną rolą Millie Bobby Brown), „Rebel Moon” Zacka Snydera, czy „Ultraman”. 

Źródło: What's on Netflix / zdj. Universal Pictures