Na ten serial czekają widzowie Netfliksa. „Sandman” wróci do nas z nową obsadą!

Zakończenie strajku scenarzystów umożliwia Netfliksowi przynajmniej częściowy powrót do pracy nad niektórymi produkcjami. Wśród nich znalazł się między innymi drugi sezon „Sandmana”, jednej z najlepiej przyjętych przez widzów nowości streamingowego giganta. Prace nad kolejnymi odcinkami ruszyły na nowo i przyniosły nam informacje na temat kilku nowych twarzy mających odegrać istotną rolę w następnych przygodach tytułowego bohatera.

Premiera sezonu 2 „Sandmana” coraz bliżej! Poznaj nowych członków obsady!

Prace na planie nowych odcinków serialu wystartowały w czerwcu, ale zostały szybko przerwane ze względu na protest scenarzystów. Korzystając z niedawnego zakończenia strajku pisarzy, Netflix wznowił prace nad drugim sezonem „Sandmana” i chociaż ekipa nie wróciła jeszcze na plan, to rozpoczęły się właśnie przesłuchania aktorów do kluczowych ról w drugiej serii. Jak donoszą źródła związane ze streamingowym gigantem, trwają już castingi do ról Hadesa, Persefony i Eurydyki – przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia mówiły już o pojawieniu się w nowych odcinkach nordyckich bogów: Odyna, Thora i Lokiego. Informacje o tym, jakich bohaterów Netflix chce obsadzić w drugim sezonie, pozwalają nam wywnioskować, że część nowej serii będzie bazowała na historii przedstawionej w „Pieśni Orfeusza”. W Polsce historia ta znalazła się w szóstym tomie głównej serii o podtytule „Refleksje i przypowieści”.

W pierwszym sezonie produkcja zaadaptowała zaledwie dwa tomy kultowego cyklu stworzonego przez Neila Gaimana, czyli kolejno „Preludia i nokturny” i „Dom lalki”. Drugi sezon ma bazować na kolejnych tomach „Kraina Snów” oraz „Pora mgieł”, ale jak się właśnie okazało, zobaczymy też ekranową wersję nieco późniejszych historii z komiksów. Takie rozwiązanie wpisuje się we wcześniejsze doniesienia zapowiadające, że Netflix nie chce opisywać kontynuacji „Sandmana” mianem tradycyjnego sezonu drugiego. Twórcy szykują podobno dla sequela nieco inny format, mający wyraźniej wyodrębnić nową odsłonę na tle zeszłorocznej serii. Możemy założyć, że „Sandman” pójdzie w ślad komiksowego pierwowzoru i nawiąże do różnorodności opowieści Gaimana, które z tomu na tom przybierały bardziej eksperymentalny charakter. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Hollywood, premiery nowej serii „Sandmana” możemy wypatrywać najwcześniej na przełomie 2024 i 2025 roku.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: whats-on-netflix.com / zdj. Netflix