Ile potrwa finałowy odcinek „Ashoki”? Spodziewajcie się wielu NIEDOKOŃCZONYCH wątków

Choć metraż odcinka nie powinien automatycznie przekładać się na jego jakość, produkcje związane z „The Mandalorian” przyzwyczaiły fanów do rozczarowania, ilekroć cotygodniowa opowieść zostaje przedstawiona w ramach – dajmy na to – nieco tylko ponad półgodzinnego rozdziału. Jak w tę tendencję wpisze się finał „Ahsoki”? Mamy dobrą i złą wiadomość.

Ostatni odcinek „Ahsoki” bez wydłużonego metrażu. Czas trwania porównywalny do odcinka z Anakinem

Biorąc pod uwagę liczbę wątków, które wprowadzono w pierwszym sezonie „Ahsoki”, a które wciąż nie doczekały się szczególnie satysfakcjonującego rozwinięcia, można było oczekiwać, że finałowy odcinek okaże się najdłuższym spotkaniem z byłą Jedi. Niestety, przecieki z Lucasfilmu wskazują, że rekordowy metraż pierwszego epizodu nie zostanie przebity. Na pocieszenie: finał wciąż będzie jednym z dłuższych odcinków serialu. Z nowego wpisu użytkownika Twittera, profilu @Cryptic4KQual, mającego w dorobku wiele potwierdzonych doniesień z gwiezdnowojennej wytwórni dowiedzieliśmy się, że ostatni odcinek liczy sobie 49 minut (wliczając między innymi sekwencję napisów końcowych), czyli niemal tyle samo co odcinek, w którym Ahsoka zmierzyła się z duchem Anakina Skywalkera.  

Sprawdź też:

Pomimo znacznie dłuższego metrażu niż półgodzinny odcinek trzeci, należy przypuszczać, że część głównych wątków „Ahsoki” doczeka się tylko częściowej uwagi. Przypomnijmy, że wraz z zakończeniem ubiegłotygodniowego epizodu, nierozwiązana (czy nawet szczególnie rozwinięta) pozostaje nie tylko kwestia planów Baylana Skolla, ale i motywy działania Wielkiego Admirała Thrawna, głównego czarnego charakteru serialu, który nie otrzymał od twórców jeszcze żadnej sceny uzasadniającej tę rolę w fabule. Gdy dołączymy do tego wątki Ahsoki, Sabine, Ezry oraz Shin, uczennicy Baylana i jej, wciąż niejasnej lojalności wobec Ciemnej Strony Mocy, możemy być wręcz pewni, że w nieco ponad 40 minutach właściwej akcji odcinka dojdzie przede wszystkim do położenia fundamentów pod drugi sezon.

Ostatni odcinek „Ahsoki” zadebiutuje na Disney+ w najbliższą środę. Wraz z ósmym rozdziałem za kamerą zasiadł Rick Famuyiwa, reżyser mający w dorobku między innymi odcinki „The Mandalorian” i „Dope”. 

Źródło: Twitter / zdj. Disney