Serial o Spider-Manie z datą premiery! Znamy obsadę – co z powrotem Toma Hollanda?

Mamy w końcu konkretne informacje o szykowanym serialu o przygodach Spider-Mana z MCU. Poznaliśmy właśnie datę premiery oraz główną obsadę produkcji „Spider-Man: Freshman Year” mającej być prequelem dla wydarzeń przedstawionych w filmie z Tomem Hollandem.

Serial o Spider-Manie ma już obsadę i datę premiery!

Od ponad roku nie mieliśmy żadnych informacji na temat szykowanego przez Marvel Studios serialu o przygodach Spider-Mana granego w filmach przez Toma Hollanda. Animowany prequel przygód Petera Parkera został zapowiedziany jeszcze w listopadzie 2021 roku i na prawie dwa lata słuch o nim zaginął. Teraz ujawniono w końcu obsadę produkcji, a nawet jej datę premiery! Poznaliśmy dzięki temu odpowiedź na pytanie: czy Tom Holland będzie miał okazję powrócić w produkcji do roli popularnego herosa?

Tak prezentuje się nowy opis serialu: Marvel Studios prezentuje serial „Spider-Man: Freshman Year”, a w nim historię o tym, jak życie Petera Parkera przegotowującego się do wejścia w licealne życie, zostaje na zawsze odmienione przez wydarzenia, które zabierają go w podróż, jakiej jeszcze nigdy nie doświadczył. W pierwszym odcinku odkrywamy, że nowa era Spider-Mana rozpoczyna się właśnie tutaj! Potwierdzają się zatem informacje, że serial będzie prequelem filmowych produkcji, ale ku rozczarowaniu wielu fanów, niestety swojej roli Petera Parkera w serialu nie powtórzy sam Tom Holland. Z ujawnionej listy obsady wynika, że głosu głównemu bohaterowi użyczy  Hudson Thames. Dodatkowo obsada głosowa produkcji ujawnia następujące postacie i ich głosy:

  • Eugene Byrd jako Lonnie Lincoln
  • Grace Song jako Nico Minoru
  • Hugh Dancy jako Otto Octavius
  • Kari Wahlgren jako Ciocia May
  • Zeno Robinson jako Harry Osborn

Wcześniej pojawiły się też doniesienia, że w serialu do roli Matta Murdocka powróci Charlie Cox, który wcielił się w postać Daredevila w serialach Netfliksa, a później został wcielony do MCU. Premiera serialu „Spider-Man: Freshman Year” ma nastąpić już 2 listopada 2024 roku. Produkcja dostępna będzie dla widzów platformy Disney+. W Marvelu trwają już także prace nad drugim sezonem zatytułowanym „Spider-Man: Sophomore Year”.

Konicznie sprawdź też:

źródło: US Copyright Office za Scarlet Witch Updates  / zdj. Sony Pictures