Tak źle jeszcze nie było! „Niezniszczalni 4” zniszczeni przez krytyków! Najgorszy film roku?

Do kin trafiła właśnie najnowsza odsłona „Niezniszczalnych”. Seria wypełniona gwiazdorami kina akcji z lat 80. i 90. ubiegłego wieku nigdy nie była pupilkiem krytyków, ale jej czwarta część została wręcz zrównana z ziemią przez recenzje. Po takim przyjęciu będzie musiała stanąć do walki o miano najgorzej ocenianego filmu roku.

Niezniszczalni 4” zmiażdżeni przez krytyków. To najgorsza część serii

W serwisie Rotten Tomatoes film zdążył zebrać już 44 recenzje i pozytywnie ocenia go zaledwie 6 tekstów! Jego wynik wynosi więc katastrofalne 14%. Wśród tak zwanych „topowych krytyków” jest to nieco lepszy rezultat, bo wynoszący 18%. Średnia ocena filmu na podstawie not od topowych krytyków wynosi 4,10 na dziesięć! W przypadku wszystkich recenzji jest to tragiczne 3,60. To jeden z najgorszych wyników wśród tegorocznych premier kinowych, który wyraźnie odstaje też od ocen osiąganych przez poprzednie odsłony „Niezniszczalnych”. Do tej pory najgorszym wynikiem dysponowała trzecia część z 2014 roku, którą pozytywnie oceniło tylko 31% krytyków. Najlepiej w oczach recenzentów wypadała z kolei dwójka z wynikiem na poziomie 67%. Wśród widzów seria zbierała pozytywne głosy przede wszystkim w przypadku dwóch pierwszych odsłon, kiedy było to 64% i 67%. Ostatnia część trylogii mogła już liczyć tylko na 48% pozytywnych głosów od widowni.

Fatalne recenzje „Niezniszczalnych 4” od krytyków wpisują się w to jak film oceniła chińska widownia, która miała okazję zobaczyć go wcześniej od reszty świata. Z najpopularniejszym chińskim serwisie filmowym ocena filmu wynosiła po premierze tylko 5 na 10 gwiazdek. Formalnością wydaje się tylko to, że równie kiepsko film ocenią dzisiaj widzowie w USA i innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie film ma swoją premierę w kinach. To z kolei będzie najpewniej oznaczało kiepski wynik finansowy i zapewne przekreśli ostatecznie szanse na kolejne odsłony „Niezniszczalnych”.

prawdź też: 

zdj. Lionsgate