To się nazywa powrót! Zobaczcie kolejne starcie z wampirami w spin-offie „Castlevanii”

Tej jesieni na platformie Netflix znowu zaroi się od wampirów. Na ratunek ponownie światu ruszy przedstawiciel Belmontów! Zobaczcie, jak zapowiada się serial „Castlevania: Nocturne” będący pierwszym spin-offem zakończonej w 2021 roku produkcji bazującej na motywach gry Konami.

Serial „Castlevania: Nocturne” już we wrześniu na Netflix

Wracamy do świata wykreowanego w serialu „Castlevania”. Dwa lata po zakończeniu głównej serii po czterech sezonach, na Netflix trafi spin-offu o podtytule „Nocturne”. Jego akcja będzie osadzona kilkadziesiąt lat po finale swojego poprzednika, a głównymi bohaterami opowiadanej historii będą Richter Belmont, czyli syn Trevora i Syphy ora Maria Renard.

Francja, rok 1792, szczyt rewolucji francuskiej. W odległej części zachodniej Francji kontrrewolucyjna arystokracja zawiera sojusz z przerażającym wampirem Mesjaszem, który obiecuje „zjeść słońce” i uwolnić armię wampirów oraz nocnych stworzeń, aby stłumić rewolucję i zniewolić ludzkość. Karaibska czarodziejka o imieniu Annette poszukuje Richtera Belmonta, ostatniego potomka rodziny łowców wampirów, który ma stanąć na czele ruchu oporu.

Koniecznie sprawdź:

Jako showrunner za serial odpowiada Kevin Kolde, do którego należy realizujące serię studio Project 51 Productions. Głównym pomysłodawcą i scenarzystą jest natomiast Clive Bradley. W przygotowaniach serii bierze udział studio animacyjne Powerhouse odpowiadające za poprzednie odsłony „Castlevanii”. Serial reżyserują Sam i Adam Deats. Na pierwszy sezon serialu „Castlevania: Nocturne” złoży się osiem 25-minutowych odcinków. Premiera została wyznaczona na 28 września.

zdj. Netflix