Nowe ujęcia z „Gwiezdnych wojen: Akolity” w koreańskiej zapowiedzi. Robią wrażenie!

Koreański oddział Lucasfilmu zaprezentował w sieci specjalną zapowiedź nadchodzącego w czerwcu następnego aktorskiego serialu z „Gwiezdnych wojen” na Disney+. W nieanglojęzycznej zajawce „Akolity” zobaczycie kilka nowych ujęć z tej intrygującej produkcji. 

„Gwiezdne wojny: Akolita” – o czym jest nowy serial platformy Disney+?

Akcja „Akolity” rozegra się w czasach poprzedzających „Mroczne widmo”. W produkcji zobaczymy, jak u kresu epoki zwanej Wielką Republiką (a więc na około sto lat przed filmowymi prequelami) w galaktyce na nowo pojawiają się mroczne siły. Główni bohaterowie – była padawanka Jedi i jej dawny mistrz – spróbują rozwikłać serię brutalnych zbrodni i w efekcie trafią na trop szerszej konspiracji.

Przypomnijmy, że czas akcji serialu omówiła jeszcze w ubiegłym roku główna twórczyni serii, Leslye Headland: „Oglądając Mroczne widmo zawsze zastanawiałam się jak to się stało, że do tego doszło? Do tego, że lord Sithów jest w stanie zinfiltrować senat i żaden z rycerzy Jedi nie zdał sobie z tego sprawy. Co poszło nie tak? Jakie scenariusze nas do tego doprowadziły?.

Sprawdź też: Nowe nazwisko w obsadzie „Sandmana”. Znacie go z „Gry o tron”, ale zagrał też w „Wiedźminie”

Gwiezdne wojny: Akolita” rozgrywa się w czasach pokoju. „Używamy określenia Renesans albo Oświecenie. Szaty Jedi są złote i białe – jakby nigdy nie miały okazji, by narażać się na wybrudzenie” – opisywała Headland. „Założenie jest takie, że mogli sobie na to pozwolić. Rzadko wdawali się w jakiekolwiek potyczki”.

Kiedy premiera „Akolity”? Został tylko nieco ponad miesiąc

W obsadzie nowego serialu osadzonego w odległej, odległej galaktyce są przede wszystkim: Amandla Stenberg („Nienawiść, którą dajesz”, „Bodies Bodies Bodies”), Carrie-Anne Moss („Matrix”), Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”), Manny Jacinto („Dobre miejsce”) i Dafne Keen („Logan”).

„Gwiezdne wojny: Akolita” zadebiutuje na Disney+ dokładnie 4 czerwca tego roku. Na start do widzów trafią dwa odcinki.

zdj. Disney / Lucasfilm