Nowy „Indiana Jones” z premierą na PS5? Studio rozważa wypuszczenie gry na konsolę Sony

Wygląda na to, że szansę na ogranie nowych przygód Indiany Jonesa otrzymają nie tylko pecetowcy i użytkownicy konsoli Microsoftu. Nowy raport wskazuje, że firma na poważnie rozważa wypuszczenie gry wideo w wersji na PlayStation 5. Jej premiera miałaby odbyć się kilka miesięcy po debiucie na PC i Xbox Series X.

Gra „Indiana Jones” jednak trafi na konsole PlayStation 5?

Przypomnijmy, że jeszcze w drugiej połowie stycznia tego roku studia Bethesda i MachineGames oficjalnie odsłoniły przed graczami najnowszy tytuł zainspirowany filmami o kultowym archeologu. Dowiedzieliśmy się wówczas, że „Indiana Jones i Wielki Krąg” – pierwszoosobowa strzelanka przywodząca na myśl takie tytuły jak „Wolfenstein” czy „Dishonored” – rozegra się w roku 1937, pomiędzy wydarzeniami znanymi z filmów „Poszukiwacze zaginionej Arki” i „Ostatnia krucjata”.

„Elementy rozgrywki w nowej grze z Indianą Jonesem to mieszanka widowiskowych walk, skradania się, rozwiązywania łamigłówek, strzelanki i oczywiście… momentów, w których trzeba będzie skorzystać z bicza Indy’ego służącego zarówno do przemieszczania się, odwracania uwagi, jak i eliminowania wrogów” – pisano o grze. W produkcji wykorzystano podobiznę bohatera znanego z filmów, w którego wcielał się Harrison Ford, a głosu bohaterowi użyczył Troy Baker znany najlepiej jako Joel Miller z cyklu gier „The Last of Us”. W tym miejscu obejrzycie ostatnią zapowiedź gry

Choć apetyt na ogranie nowej przygody archeologa mają gracze korzystający ze wszystkich dostępnych platform, aż do teraz zapowiadano, że nowy tytuł Bethesdy będzie produkcją ograniczoną wyłącznie do sprzętów na licencji Microsoftu. Szczęśliwie, na inne rozwiązanie wskazuje najnowszy raport The Verge. Czytamy w nim, że do debiutu „Wielkiego kręgu” dojdzie – w istocie – wyłącznie na konsoli Xbox i komputerach stacjonarnych, ale kilka miesięcy później do sklepów trafi też wersja dedykowana PlayStation 5.

Sprawdź też: Film z Henrym Cavillem pierwszą katastrofą roku. Fatalne oceny i finansowa wpadka

Źródła serwisu sugerują, że posunięcie Microsoftu (który jeszcze w 2021 roku wszedł w posiadanie studia Bethesda) będzie częścią nowego multiplatformowego projektu tej firmy, zakładającego poszerzenie dostępności różnych popularnych tytułów o wersje dostosowane do konsoli Sony, a również sprzętu Nintendo. O ile raport doczeka się potwierdzenia, nowy „Indiana Jones” miałby być częścią pierwszej fali takich produkcji. Oficjalne wieści powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Dodajmy, że w wersji premierowej, a więc przewidzianej na Xbox Series X i PC, „Indiana Jones i Wielki Krąg” zadebiutuje w okolicach grudnia tego roku

Źródło: The Verge / zdj. MachineGames  / Lucasfilm