Nowy serial „Gwiezdnych wojen” już przed premierą wyjątkowo nie podoba się fanom

W tym tygodniu studio Lucasfilm pokazało widzom pierwszy zwiastun swojego nowego aktorskiego serialu szykownego na platformy Disney+. Dla wielu fanów „Gwiezdnych wojen” produkcja zbierająca nas do czasów sprzed filmowych prequeli była tytułem, który może wnieść do serialowego uniwersum nieco świeżości. Tymczasem po premierze zwiastuna serial znalazł się pod zmasowanym ostrzałem widzów.

Zwiastun nowego serialu „Star Wars” zmiażdżony przez widzów

Serialowe uniwersum „Gwiezdnych wojen” podobnie jak serialowy zakątek Marvela ma na swoim koncie zarówno produkcje chwalone przez ogół fanów, jak i takie, które spotykają się z masową krytyką. Ostatnio najbardziej fanom „Star Warsów” spodobał się „Andor”, czyli prequel filmowej opowieści znanej z „Łotra 1”. Krytycy nie mieli też ostatnio zbyt wiele zastrzeżeń do seriali o Obi-Wanie czy Ahsoce, ale już wśród widzów opinie na temat obydwu tytułów były zdecydowanie bardziej podzielone.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Termin premiery Max potwierdzony! Będzie plan z reklamami!

Żaden z seriali z tego uniwersum wypuszczonych przez Disney+ nie spotkał się jednak na starcie z aż tak negatywnym odbiorem jak „Akolita”. Pierwszy zwiastun serialu przyciągnął uwagę widowni i w ciągu pierwszych 24 godzin wygenerował w sumie 51,3 mln wyświetleń. Taki rezultat czyni go najchętniej oglądanym zwiastunem dowolnej serii ze świata „Gwiezdnych wojen”.

Star Wars Akolita serial zwiastun.png

Wydaje się więc, że Disney powinien mieć powody do radości, ale wszystko zmienia się w momencie, w którym spojrzymy na to, jak rozkłada się proporcja pozytywnych i negatywnych ocen zwiastuna. W serwisie YouTube, gdzie zapowiedź uzyskała na ten moment ponad 7,3 mln wyświetleń, wynik jest wyjątkowo niekorzystny. Zapowiedź otrzymała 391 tys. ocen i aż 240 tys. z nich to łapki w dół. Pozytywnie materiał oceniło tylko 151 tys. widzów.

Sprawdź też: Koniec długiego czekania! „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Kiedy na Netflix?

Jest to najgorszy wynik wśród wszystkich zapowiedzi seriali „Star Wars” i to ewidentnie najgorszy. Poprzednie seriale mogły zawsze liczyć na przewagę łapek w górę i żaden z nich nawet nie zbliżył się do poziomu, który osiągnął „Akolita”.

Jak oceniane były pierwsze zwiastuny seriali „Gwiezdnych wojen”?

  • „Obi-Wan Kenobi” – 606 tys. łapek w górę vs 25 tys. łapek w dół
  • „Ahsoka” – 311 tys. łapek w górę vs 39 tys. łapek w dół
  • „Andor” – 259 tys. łapek w górę vs 23 tys. łapek w dół
  • „Księga Boby Fetta” – 325 tys. łapek w górę  vs 7,2 tys. łapek w dół

zdj. Lucasfilm