„Park Jurajski” powraca… w wersji LEGO. Film będzie specjalnym remakiem klasyka Spielberga

Po kiepskiej reakcji na ostatnią odsłonę „Jurassic World” o kultowej franczyzie z dinozaurami w roli głównej zrobiło się nieco ciszej. Platforma Peacock właśnie przerwała milczenie po nieudanym pożegnaniu w „Dominion” – zerknijcie na nowy zwiastun animowanej produkcji, w której „Park Jurajski” przedstawiono w stylu klocków LEGO.

Krótkometrażowy obraz zapowiedziano jeszcze w sierpniu tego roku ramach 30. rocznicy premiery „Parku Jurajskiego” Stevena Spielberga. Produkcja zatytułowana „LEGO Jurassic Park: The Unofficial Retelling” ma trzymać się fabuły oryginalnej produkcji, przefiltrowanej przez charakterystyczne poczucie humoru animacji z cyklu LEGO. Co więcej, licząca sobie nieco ponad 20 minut przeróbka filmu ma zostać przedstawiona z perspektywy postaci Iana Malcolma, zagranego w pierwowzorze przez Jeffa Goldbluma

„Z komfortowego poziomu swojego salonu i po odnalezieniu osobistego dziennika czarujący i nieco starszy już teoretyk chaosu doktor Ian Malcolm powraca do wydarzeń przerażającej nocy w Parku Jurajskim” – czytamy w oficjalnym opisie filmu. „Z właściwym sobie zdystansowaniem doktor Malcolm odnajduje drogę, by ponownie ożywić tę wstrząsającą historię”.

Sprawdź też:

Dodajmy, że film nie jest bynajmniej pierwszym projektem łączącym „Park Jurajski” z kultowymi klockami. Oprócz rozmaitych zestawów zabawkowych sygnowanych logo filmu Spielberga do fanów franczyzy na przestrzeni lat trafiły między innymi gry wideo czy animacje, jak choćby ta odcinkowa z 2019 roku zatytułowana „LEGO Jurassic World: Legenda wyspy Nubar” (do obejrzenia na platformie Prime Video). Przy okazji premiery „The Unofficial Retelling” LEGO przewiduje też premierę kilku nowych zestawów klocków, powiązanych z filmem. 

Premiera filmu odbędzie się dokładnie 10 października w ramach oferty platformy Peacock. 

Zdj. Peacock