Pawlikowski nie daje za wygraną! Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają u polskiego reżysera

Nowy film Pawła Pawlikowskiego jednak doczeka się realizacji! Po tym, jak produkcja stanęła pod dużym znakiem zapytania w maju tego roku ze względu na rozpoczęte strajki, najnowsze doniesienia ujawniają, że polskiemu reżyserowi udało się uratować projekt i ustalić nowy harmonogram. Z filmem nadal pozostają związani Joaquin Phoenix i Rooney Mara.

Pawlikowski walczył o swój nowy film! Aktorzy nadal zaangażowani w projekt!

W zeszłym miesiącu mówiło, że Paweł Pawlikowski cały czas próbuje ożywić swój najnowszy projekt, do którego zdjęcia miały ruszyć pod koniec maja w Hiszpanii. Realizacja projektu została zawieszona na chwilę przed wejściem na plan, kiedy twórców wraz z aktorami zjawili się już na miejscu i byli gotowi do pracy. Ich plany pokrzyżował  jednak strajk scenarzystów i nadciągający wówczas protest aktorów. Firmy ubezpieczeniowe uznały projekt Pawlikowskiego za niepewny i odmówiły jego ubezpieczenia. Mówiło się wówczas, że może to oznaczać dla filmu zatytułowanego The Island definitywny koniec ze względu na napięte harmonogramy dwójki głównych gwiazd obsady.

Teraz docierają do nas informacje sugerujące, że pojawiły się pozytywne sygnały na temat reanimowania projektu. Pawlikowski nadal bardzo chciał, aby to właśnie The Island była jego kolejnym filmem i starał się w ostatnich tygodniach doprowadzić do ustalenia nowego harmonogramu. Wygląda na to, że polski reżyser dopiął swego i film zostanie jednak zrealizowany. Zakulisowe doniesienia ujawniają, że ekipa zdjęciowa rozpocznie prace na planie w Hiszpanii po zakończeniu strajków.

Sprawdź też: 

Najnowsza produkcja Pawlikowskiego ma opowiedzieć historię amerykańskiej pary, która w latach 30. ubiegłego wieku postanowiła porzucić cywilizację i stworzyć swój własny raj na bezludnej wyspie. Po tym, jak jeden z milionerów zauważył ich wyspę z pokładu swojego jachtu i uczynił z ich przedsięwzięcia prasową sensację, w życiu pary pojawiła się samozwańcza hrabina. Wraz ze swoimi dwoma kochankami kobieta ma plan przejęcia wyspy i zbudowania na niej luksusowego hotelu. Gdy hrabina próbuje wprowadzić w życie swój plan zagrabienia wyspy, rozpoczyna się psychologiczna wojna, w której namiętność i zazdrość szybko przeradzają się w niewierność, zdradę a ostatecznie także morderstwo. Jakby tego było mało, sama natura zwraca się w końcu przeciwko intruzom.

źródło: worldofreel.com / zdj. Kathy Hutchins / Mikayel Khachatryan / depositphotos