Polacy oszaleli na punkcie „Barbie”! „Władca Pierścieni” i „Harry Potter” nie mają szans

Barbie” podbija nie tylko amerykańskie kina. Film cieszy się ogromną popularnością także w Polsce i właśnie stał się największym hitem 2023 roku. Zapisze się też w historii samego Warnera jako najchętniej oglądana przez Polaków produkcja tego studia!

Barbie” zostanie największym hitem Warnera w Polsce

Po ostatnim weekendzie film „Barbie” przekroczył pułap 2,5 mln widzów w Polsce, czego nie dokonał w tym roku jeszcze żaden kinowy tytuł. Produkcja studia Warner Bros. stała się tym samym największą premierą 2023 roku w naszym kraju i pokonała dotychczasowego lidera, którym był animowany tytuł „Kot w butach: Ostatnie życzenie” (około 2,4 mln widzów). Na film z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem wybrało się w Polsce do poniedziałku dokładnie 2 508 045 widzów. Wówczas był to trzeci największy wynik w historii filmów dystrybuowanych we współczesnej Polsce (po 1989 roku) przez studio Warner Bros.

Lepiej do tej pory radziły sobie tylko takie hity jak „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” (2 529 799 widzów) oraz „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (2 518 282 widzów). W najbliższych dniach „Barbie” bez najmniejszego problemu stanie się samodzielną liderką tego zestawienia i zapewni sobie także miejsce w pierwszej dwudziestce największych kinowych przebojów w polskich kinach po 1989 roku. Pokonując pierwszą część legendarnej trylogii Petera Jacksona film w reżyserii Grety Gerwig zdetronizuje lidera, który znajdował się na szczycie rankingu od ponad 20 lat!

Koniecznie sprawdź:

źródło: twitter/BoxOfficeRaport / zdj. Warner Bros.