Polowanie na imperialnych zbrodniarzy wojennych. Scenarzysta „Łotra 1” o pomyśle na serial z „Gwiezdnych Wojen”

Pierwszym sezonem „Andora” twórca serii Tony Gilroy pokazał jak wiele świeżości można wnieść do uniwersum „Gwiezdnych Wojen” przy wyrazistej konwencji. W ślad za poważniejszym tonem serii o przyszłym bohaterze Rebelii, swój pomysł na starwarsową serię przedstawił właśnie scenarzysta „Łotra 1”, Gary Whitta. Niezrealizowany projekt brzmi jak wojenny kryminał osadzony w odległej galaktyce.

Podczas gdy drugi sezon „Andora” trafił już do realizacji (wczoraj otrzymaliśmy pierwsze informacje o następnych odcinkach) fani „Gwiezdnych Wojen” rozpoczęli oczekiwanie na następne seriale produkcji Lucasfilmu i Disney+: solową historię Ahsoki Tano i trzeci sezon hitowego „The Mandalorian”.

Na fali znakomitego przyjęcia opowieści o Cassianie Andorze, scenarzysta „Łotra 1” opisał inny telewizyjny projekt związany z „Gwiezdnymi Wojnami” i pierwszym spin-offem Sagi Skywalkerów. Whitta wyjawił, że wraz z innym scenarzystą omówił kiedyś możliwość napisania scenariusza do serii mającej posłużyć jako niebezpośredni epilog do „Łotra”.

Akcja serialu Whitty miałaby rozegrać się pomiędzy wydarzeniami „Powrotu Jedi” i sequelami (wewnątrz uniwersum obie trylogie dzieli okres około trzydziestu lat). „(...) mieliśmy pomysł na serial o grupie rebeliantów, w stylu Mossadu, zajmujących się ściganiem imperialnych zbrodniarzy wojennych, którzy umknęli i zapadli się pod ziemie po upadku Imperium” – wyjawił scenarzysta na łamach swojego profilu na Twitterze.

Sprawdź też: Phoebe Waller-Bridge na pierwszym zdjęciu z filmu „Indiana Jones 5”. Wiemy już kogo zagra

Mimo bardzo obiecującego zarysu, Whitta dodał, że ani on, ani współautor „Łotra 1”, Chris Weitz, nie zdecydowali się na uformowanie z niego pełnoprawne propozycji dla wytwórni. Możemy więc założyć, że koncepcja nie trafiła przed Kathleen Kennedy i resztę decydentów Lucasfilmu

Spośród zapowiedzianych projektów „Star Wars” najbliżej konwencji kryminalnego thrillera (choć bez wojskowego zacięcia w stylu „Łotra” i „Andora”) znajduje się obecnie „The Acolyte”. Serial rozgrywający się u kresu epoki znanej jako Wielka Republika niedawno oficjalnie wystartował z produkcją. Więcej informacji w tym miejscu.

Źródło: Slash Film / zdj. Disney