Liczby nie kłamią. Wednesday Addams przegrywa z Barbie. Przynajmniej w sezonie halloweenowym 2023

W tym roku podczas halloweenowego wieczoru na amerykańskich ulicach zaroi się od Barbie – a przynajmniej na to wskazują dane zabierane przez Google'a. W nowym raporcie czytamy, że w tygodniach poprzedzających tegoroczne święto grozy w najpopularniejszej wyszukiwarce trendują hasła związane z kostiumem kultowej lalki. W czołówce znalazła się też bardziej gotycka idolka widowni: Wednesday Addams z popularnego serialu Netfliksa.

Najpopularniejsze kostiumy na Halloween w 2023 roku. Rządzą nowe trendy

halloween 2023 stroje-min.jpg

Kostiumy na Halloween od lat stanowią odbicie najgorętszych tematów w popkulturze. Trzy lata temu w USA chętnie przebierano się za Mandaloriana Dina Djarina z nieobecnych już w bieżących zestawieniach „Gwiezdnych Wojen”. W roku 2021 (w którym na halloweenowe kostiumy, akcesoria i inne elementy celebracji wydano około 10 miliardów dolarów – tylko w USA!) na ulicach pojawiły się tłumy Spider-Manów, laleczek Chucky i Harley Quinn. Rok później sięgano między innymi po kostiumy z debiutującego wiosną „Stranger Things 4”.  

Barbie i Ken najchętniej wybieranymi strojami na Halloween 2023

W tym roku w zestawieniu Frightgeist przygotowanym przez Google'a niepodzielnie króluje Barbie. Fenomen lalki ponowił oczywiście niedawny film Grety Gerwig z tytułową rolą Margot Robbie. Kreacja zainspirowana komediowym widowiskiem rządzi też w wyszukiwaniach kostiumów dla par – w tym przypadku najchętniej wpisywano hasła związane ze strojami Barbie i Kena (Ryan Gosling). 

Ponieważ rok 2023 był hojny pod względem blockbusterów filmowe inspiracje trafiły też na drugie i trzecie miejsce zestawienia. W tych przypadkach poszukiwano pomysłów na kreację w stylu Spider-Mana (udział w sytuacji miał najpewniej nie tylko hype na animację „Poprzez multiwersum”, ale i niedawna premiera głośnej gry na PlayStation 5) oraz Księżniczki Peach z „Super Mario Bros. Film”. Choć upłynął już blisko rok od premiery, na szóstym miejscu uplasowała się Wednesday Addams – za ponowne zainteresowanie postacią odpowiada oczywiście kreacja Jenny Ortegi w szykowanym już na drugi sezon serialu Netfliksa.

Warto dodać, że obok fikcyjnych postaci na toplistę trafiło też jedno rzeczywiste nazwisko. Mowa o gwieździe popu Taylor Swift, która niedawno zawojowała globalne kina zapisem swojej trasy „The Eras Tour”. Tylko w trzy dni amerykańscy widzowie zapłacili za bilety do kin aż 97 mln dolarów, co jest najlepszym wynikiem w historii koncertowych produkcji. W przypadku halloweenowych poszukiwań piosenkarka pojawiła się na 22. miejscu zestawienia. 

Poniżej znajdziecie grafikę przedstawiającą pełną listę najchętniej wyszukiwanych kostiumów przygotowaną przez serwis Visual Capitalist. 

Halloween kostiumy.JPG

Źródło: Google / Visual Capitalist / zdj.  Warner Bros. / Netflix / Dmitriy Hay / depositphotos / Visual Capitalist