Prace nad drugim sezonem „The Last Of Us” ruszą lada moment! Twórcy rwą się do powrotu

Drugi sezon „The Last Of Us” był jedną z produkcji, która najbardziej ucierpiała na trwającym prawie pięć miesięcy strajku. HBO chciało błyskawicznie rozpocząć prace nad kolejnymi odcinkami swojego nowego hitu, ale plany zostały pokrzyżowane przez protesty scenarzystów, a następnie aktorów. Twórcy zapewniają jednak, że po oficjalnym zakończeniu strajku pisarzy od razu zabiorą się do pracy nad nowymi odcinkami.

Drugi sezon „The Last Of Us. Prace nad sezonem ruszą jak burza po zakończeniu strajku!

Craig Mazin będący showrunnerem serialowej adaptacji „The Last Of Us” zabrał głos na chwilę po tym, jak ogłoszono, że przedstawiciele Związku scenarzystów doszli do wstępnego porozumienia z wytwórniami i zakończą niedługo swój strajk. Mazin zapowiedział, że definitywne przypieczętowanie nowej umowy pomiędzy związkiem i wytwórniami będzie wiązało się z błyskawicznym powrotem do pracy nad scenariuszami do drugiego sezonu produkcji tworzonej przez HBO.

Mazin podzielił się optymistyczną wiadomością na swoim profilu w serwisie społecznościowym Threads chwilę po tym, jak potwierdzono, że Związek Amerykańskich Scenarzystów (WGA) osiągnął porozumienie z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP), co oznacza zakończenie trwającego 146 dni strajku. „Jestem bardzo dumny z WGA i jego członków oraz podekscytowany, że wracamy do pracy nad sezonem drugim The Last Of Us” – napisał w mediach społecznościowych. „Strajk nie został jeszcze oficjalnie zakończony, ale kiedy to nastąpi, natychmiast przystąpimy do działania!”.

Koniecznie sprawdź też:

Kiedy premiera drugiego sezonu „The Last Of Us”?

Pierwotny plan zakładał, że prace na planie drugiego sezonu rozpoczną się na początku 2024 roku w Vancouver i Mazin twierdził w połowie lipca, że cały czas ekipa może dotrzymać jeszcze tego terminu. Zapewniał też, że wie, już jak ma wyglądać cały sezon i na chwilę przed rozpoczęciem strajku zdążył nawet napisać pierwszy odcinek. Ostatnie miesiące wykorzystywał natomiast na planowanie wszystkiego w głowie, a po zakończeniu strajku zabierze się do błyskawicznego pisania tekstów. Serialowe „The Last Of Us” będzie liczyło przynajmniej trzy sezony.

Mazin sugerował, że produkcja mogłaby zostać nawet rozłożona na pięć serii, ale przyznał, że najbardziej rozsądnym scenariuszem wydaje się rozłożenie historii na cztery rozdziały. Drugi sezon będzie rozgrywał się pięć lat po wydarzeniach pierwszego sezonu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to The Last of Us” może powrócić nawet na początku 2025 roku.

zdj. HBO