Reżyser „Indiany Jonesa 5” prosi fanów o cierpliwość. Pierwsze zapowiedzi nowej odsłony już niebawem

Jeśli tak jak część fanów filmów z serii „Indiana Jones”, nie możecie doczekać się pierwszych oficjalnych zapowiedzi nowej produkcji, reżyser piątej odsłony cyklu ma dla Was ważną wiadomość. James Mangold obwieścił, że zajawki z filmu pojawią się w nieodległej przyszłości, a znaleźć je będzie można na jego profilu na Twitterze. Jeszcze nie teraz, ale niebawem.

James Mangold o etapie postprodukcji. Koniec zdjęć, montaż i pierwsze zapowiedzi

Najnowsze wieści dotyczące „Indiany Jonesa 5” dotarły do nas pod koniec lutego, kiedy to doszło do oficjalnego zamknięcia prac na planie wyczekiwanego filmu. Zanim zdjęcia zostały zakończone, produkcję nowego Indy'ego dotknął jeszcze jeden dramat, bowiem na planie poszkodowany został jeden z członków ekipy. Mężczyzna miał atak serca i gdyby nie szybka reakcja reszty osób będących na planie (w tym Harrisona Forda, który jako pierwszy zauważył zajście), wydarzenie mogłoby skończyć się kolejną tragedią.

Wczoraj, w poniedziałek 7 marca, Mangold poinformował niecierpliwych fanów w mediach społecznościowych o tym, ze etap postprodukcji roboczo zatytułowanego „Indiany Jonesa 5” oficjalnie wszedł w życie. Reżyser piątej części zaznaczył tym samym, iż część montażu obrazu miała miejsce jeszcze w trakcie zdjęć, lecz obecnie proces ten wystartował na dobre. Oznacza to, że gorąco wyczekiwane zapowiedzi, zdjęcia, zajawki i tym podobne, mogą zadebiutować w sieci na przestrzeni najbliższych kilku tygodni/miesięcy. Oto co reżyser filmu napisał na Twitterze:

Mimo że ciąłem podczas kręcenia, dziś oficjalnie zaczynam montować INDY'EGO! Dla wszystkich, którzy pytają o zwiastuny i teasery, pierwsze spojrzenia i inne ciekawostki, to jest właściwe miejsce na szukanie informacji, ale jest jeszcze trochę za wcześnie. Bądźcie zdrowi i cierpliwi!

Sprawdźcie też: Powstanie filmowa biografia Bustera Keatona. Za reżyserię odpowie twórca nowego „Indiany Jonesa”

„Indiana Jones 5” – co wiemy o filmie? Obsada, potencjalny tytuł, doniesienia o fabule 

indiana-jones-harrison-ford-554bd-18f62.jpg

Część z fanów serii filmów o poszukującym przygód archeologu doszukała się w poście Mangolda wskazówki lub nawet wyraźnego wskazania tytułu najnowszej odsłony cyklu. Wspomniane słowo „INDY”, które jest zdrobnieniem od pseudonimu protagonisty „Indiana”, miałoby sugerować o wybraniu takiego, a nie innego tytułu najpewniej ostatniej odsłony z Harrisonem Fordem jako dr. Henrym Jonesem w roli głównej.

Wśród potencjalnych fabularnych tropów, które wyliczyli fani na przestrzeni etapu produkcji filmu, znajdują się choćby przypuszczenia odnośnie wykorzystania motywu podróży w czasie lub retrospekcji m.in. do czasów II Wojny Światowej i starożytnego Rzymu. Informacje te bazują na opublikowanych wcześniej w internecie zdjęciach z planu, na których widać charakterystyczne elementy dla tych linii czasowych.

Może zainteresuje Was: John Williams kończy dziś 90. lat. Nad czym pracuje obecnie legendarny kompozytor?

Na przejęcie roli Indiany Jonesa po Harrisonie Fordzie największe szanse na ten moment ma mieć Phoebe Waller-Bridge, która w nowej odsłonie najprawdopodobniej pojawi się w roli asystentki protagonisty. O Madsie Mikkelsenie mówi się w kategoriach jednego z antagonistów produkcji. Skandynawski aktor miałby wcielić się w nazistowskiego naukowca, który stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na księżycu. Oprócz wspomnianych nazwisk w obsadzie są również Antonio Banderas, Toby Jones oraz Boyd Holbrook.

„Indiana Jones 5” – kiedy premiera filmu?

Najnowsza odsłona cyklu o legendarnym Indianie Jonesie została zaplanowana na 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: Twitter / Zdj. Lucasfilm