Reżyser „Sukcesji” zabiera się za „The Last of Us”. Nowi reżyserzy w drugim sezonie

HBO przymierza się do przewidzianego na następny miesiąc startu zdjęć do drugiego sezonuThe Last of Us”. Ujawniono właśnie, że do zrealizowania najbliższych rozdziałów hitowego dramatu post-apo zatrudniono aż czterech nowych reżyserów. Wśród nich znalazł się Mark Mylod, nagrodzony niedawno statuetką Emmy współtwórca dramatu „Sukcesja”.

Przypomnijmy, że drugi sezon „The Last of Us” będzie kręcony w Vancouver – według grafiku wytwórni prace na planie wystartują już w lutym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, serial na motywach słynnych gier studia Naughty Dog pojawi się na platformie HBO Max w przyszłym roku. 

Reżyser „Sukcesji” dołącza do świata „The Last of Us”. Kto stanie za kamerą 2. sezonu?

Do grona twórców postapokaliptycznego serialu dołączyła właśnie grupa nowych reżyserów – czytamy w czwartkowym raporcie Deadline. Serwis wymienia aż czterech nowych artystów, którzy podejmą się zadania zobrazowania następnych losów Joela (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey): Ninę Lopez-Corrado (która ma w dorobku przede wszystkim pracę przy serialach „Perry Mason” i „Mentalista”), Stephena Williamsa („Watchmen” i „Lost: Zagubieni”), Kate Herron (pierwszy sezon „Lokiego”, „Sex Education”) oraz wspomnianego Marka Myloda, który odpowiadał za większość odcinków finałowego sezonu „Sukcesji” oraz wiele odsłon tego serialu emitowanych w poprzednich latach.

Sukcesja finał serialu

Obok powyższej czwórki za kamerą drugiego sezonu „The Last of Us” staną też: powracający do tej produkcji Peter Hoar (w pierwszej serii odpowiedział za pamiętny odcinek o Franku i Billu) oraz obaj showrunnerzy, Craig Mazin i Neil Druckmann. Na chwilę obecną nie potwierdzono, czy któremuś z nowych i powracających reżyserów przypadnie zadanie przygotowania więcej niż jednego odcinka. Dodajmy jednak, że w przypadku sezonu pierwszego HBO zatrudnioło siedmiu reżyserów do nakręcenia dziewięciu odcinków. 

Sprawdź też: Jake Gyllenhaal jako nowy „Wykidajło” w pierwszym zwiastunie! Reżyser bojkotuje premierę

Podczas gdy ekipa powoli szykuje się do wejścia na plan, HBO powoli odsłania karty w kontekście decyzji castingowych. W ubiegłych tygodaniach dowiadywaliśmy się, komu przypadnie wcielenie się w serialowe interpretacje Abby oraz Diny i Jessiego.  

the last of us sezon 2 obsada 

Źródło: Deadline / zdj. HBO Max