Russell Crowe ofiarą opętania. Zwiastun dreszczowca „The Exorcism”

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił dziś zwiastun horroru o demonicznym opętaniu o tytule „The Exorcism”.  W nowym filmie pod wpływem sił zła znalazł się bohater zagrany przez Russella Crowe'a, który jeszcze niedawno wcielał się w watykańskiego pogromcę demonów z „Egzorcysty papieża”.

„The Exorcism” – jest zwiastun nowego horroru z Russellem Crowe'em

Crowe potwierdził niedawno, że zamierza wrócić w sequelu „Egzorcysty papieża”, ale w międzyczasie wystąpił w innym horrorze w klimatach zbliżonych do ubiegłorocznego filmu Julisa Avery'ego. W „The Exorcism” (wcześniej zatytułowanym „The Georgetown Project”) gwiazdor wcielił się w Anthony'ego Millera, aktora, który w trakcie kręcenia nowego filmu – nadprzyrodzonego dreszczowca – zaczyna przejawiać bardzo niepokojące skłonności. Zachowanie mężczyzny przyciąga uwagę jego córki (w tej roli Ryan Simpkins). Bohaterka, która od lat nie utrzymuje kontaktu z ojcem obawia się, że w grę wchodzą nie tylko dawne, destruktywne nawyki Anthony'ego, a złowieszczy wpływ pewnej obcej siły.

Sprawdź też: Powrót serialowego hitu od Apple TV+ potwierdzony. Drugi sezon „Rozdzielenia” już nagrany

Warto dodać, że marketing „The Exorcism” zapowiada nie tyle „bezpośredni” possession horror, a produkcję świadomie podchodzącą do natłoku tytułów o podobnej tematyce. „Pracowali nad przeklętym filmem. A ostrzegano ich, że nie powinni” – czytamy na pokazanym przed paroma dniami przez wytwórnię Vertical Entertainment oficjalnym plakacie. „Powinni byli posłuchać”. 

Obsada „The Exorcism”. Kiedy premiera?

Poza Crowe'em i Simpkins, którą możecie kojarzyć z „Domu wygranych”, w „The Exorcism” grają też Sam Worthington (znany ostatnio przede wszystkim z „Avatara: Istoty wody”), Chloe Bailey („Rój”), Adam Goldberg („Fargo”), Adam Pasdar („Herosi”), Samantha Mathis („Tajna broń”) oraz David Hyde Pierce („Do diabła z miłością”). Za kamerą pojawił się Joshua John Miller, scenarzysta „Dziewczyn śmierci” z 2015 roku. Tekst do nowego filmu napisał razem ze swoim stałym współpracownikiem, M.A. Fortinem („Queen of the South”). 

Za wyprodukowanie „The Exorcism” odpowiada przede wszystkim Kevin Williamson (jeden z współtwórców „Krzyku”. Film już 7 czerwca tego roku zadebiutuje w amerykańskich kinach. Wkrótce potem film trafi do dostępnej wyłącznie za oceanem usługi streamingowej ShudderNa chwilę obecną nie wiemy, kiedy film będą mogli zobaczyć widzowie w Polsce. 

zdj. Vertical