Ruszyły zdjęcia do nowego filmu „Star Trek”, ale nie do tego, o którym myślicie

Studio Paramount Pictures rozpoczęło właśnie prace na planie nowego filmu ze świata „Star Treka”. Nie będzie to jednak produkcja należąca do głównego kinowego uniwersum. Chodzi o spin-off serialu „Star Trek Discovery”, którego gwiazdą jest Michelle Yeoh.

Michelle Yeoh wróciła do świata „Star Treka” w filmie!

Ruszyły prace na planie zapowiadanego od lat projektu „Star Treka: Sekcja 31” będącego spin-offem serii „Star Trek Discovery”. Na planie nowego filmu od platformy Paramount+ zameldowała się już główna gwiazda produkcji Michelle Yeoh.

Do laureatki Oscara dołączyło sporo nowych nazwisk: Omari Hardwick („Power”), Kacey Rahl („Hanniba”), Sam Richardson („Ted Lasso”), Sven Ruygrok („One Piece”), Robert Kazinsky („Pacific Rim”), Humberly Gonzalez („Ginny & Georgia”) i James Hiroyuki Liao („Barry”). Za filmowy spin-off odpowiadają twórcy serialu Craig Sweeny, który przygotował scenariusz oraz Olatunde Osunsanmi zajmujący się reżyserią.

Sprawdź też: Disney wydał na seriale Marvela ponad 1,5 mld dolarów! Który był najdroższy?

Star trek discovery 

Film będzie kontynuował historię postaci Philippy Georgiou z serii „Star Trek Discovery”. Postać grana przez Yeoh została wprawdzie uśmiercona jeszcze w trakcie pierwszego sezonu, ale w drugiej i w trzeciej serii przez fabułę przewijała się alternatywna wersja Georgiou, pochodząca z Lustrzanego Wszechświata. „Sekcja 31” opowie o działaniach organizacji wywiadowczej działającej dla dobra Zjednoczonej Federacji Planet. Imperator Philippa Georgiou dołączy do sekretnego oddziału Floty i zmierzy się z grzechami własnej przeszłości – czytamy w pierwszym opisie produkcji. 

Studio Paramount Pictures cały czas przygotowuje też film mający rozgrywać się w kinowym uniwersum „Star Treka. Ostatnio ujawniono, że do jego wyreżyserowania zatrudniony został Toby Haynes pracujący przy serialu „Andor” rozgrywającego się w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Autorem scenariusz jest natomiast Seth Grahame-Smith. Jako producent nad nowym filmem będzie czuwał J. J. Abrams.

źródło: deadline.com / zdj.