„Skywalker. Odrodzenie” lepszy niż „Ostatni Jedi”. Znamy wyniki z poniedziałku

Jak film „Skywalker. Odrodzenie” poradził sobie podczas swojego pierwszego poniedziałku i ile może zebrać od widzów w drugi weekend? Poznajcie szczegóły.

W swój pierwszy poniedziałek film zebrał od amerykańskich widzów 29,3 mln dolarów, zaliczając tym samym spadek na poziomie 27% względem niedzieli. Od premiery zgromadził więc dokładnie 206,7 mln dolarów z kin w USA. Na rynki zagraniczne przypada 226,8 mln dolarów, a to globalnie daje nowej produkcji Lucasfilm433,5 mln dolarów. Film powinien zebrać w drugi weekend od 70 do 80 mln dolarów i pewne jest, że żadna produkcja nie przeszkodzi mu w zajęciu pierwszego miejsca w kinach. Nowymi konkurentami IX epizodu będą bowiem takie filmy jak „Małe kobietki” (szacunkowe otwarcie na poziomie 18-22 mln dolarów), „Tajni i fajni” (19-23 mln z otwarcia) i „Uncut Gems” (od 11 do 15 mln z otwarcia). Wszystkie z tych produkcji zadebiutują już 25 grudnia.

Wracając do filmu „Skywalker. Odrodzenie” i jego wyniku z poniedziałku, to jest on rzecz jasna wyraźnie słabszy od tego, który osiągnął siódmy epizod (przynajmniej pod względem samej kwoty), ale już lepszy od tego, którym może pochwalić się ósmy epizod. „Przebudzenie Mocy” w swój pierwszy poniedziałek zebrało w 2015 roku 40,1 mln dolarów, zaliczając jednocześnie spadek na poziomie 33,8% względem niedzieli. „Ostatni Jedi” natomiast zaliczył spadek wynoszący aż 58%, co dało mu dwa lata temu tylko 21,5 mln dolarów. „Ostatni Jedi” słabiej wypadł też w swój świąteczny poniedziałek, podczas którego zebrał od widzów 27,4 mln dolarów. Nie zapominajmy jednak, że film zaliczył wyraźnie lepszy weekend od IX epizodu i po pierwszym poniedziałku miał na swoim koncie już 241,5 mln dolarów.

W rankingu wszech czasówSkywalker. Odrodzenie” zaliczył szósty najlepszy poniedziałek. Lepiej zarabiały w ten dzień tylko „Czarna Pantera” (40,15 mln dolarów), „Przebudzenie Mocy” (pierwszy poniedziałek 40,1 mln dolarów i drugi 31,3 mln), „Avengers: Koniec gry” (36,8 mln dolarów) i „Łotr 1” (32 mln dolarów).

źródło: Deadline.com / zdj. Lucasfilm