Sony skasowało film ze świata Spider-Mana?! Z tym bohaterem Pajączek nie powalczy

W filmowym uniwersum Spider-Mana jednak zabraknie kolejnego komiksowego przeciwnika Pajączka. Wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się ekranowego debiutu postaci o pseudonimie El Muerto. Jeden z mniej popularnych bohaterów z komiksów Marvela miał pojawić się w superbohaterskim uniwersum Sony, ale projekt, w którym z tytułową rolą związany był portorykański raper Bad Bunny, został najprawdopodobniej skreślony przez wytwórnię.

Z tym bohaterem Spider-Man nie powalczy. „El-Muerto” skasowany?

Pod koniec czerwca ogłoszono, że „El-Muerto”, czyli kolejna odsłona superbohaterskiego uniwersum Sony, która miała trafić na duży ekran dokładnie 12 stycznia 2024 roku, znika z kalendarza premier. Produkcja zaliczyła opóźnienie ze względu na trwające strajki, ale też z uwagi na wyjątkowo napięty harmonogram gwiazdora produkcji, który wypełniony jest międzynarodowymi trasami koncertowymi. Już wówczas mówiło się, że kwestia ponownego zgrania terminów może okazać się w tym przypadku barierą nie do przejścia. Dzisiaj mamy już pewność, że Bad Bunny rozstał się z projektem, co potwierdzili jego przedstawiciele w najnowszym wywiadzie dla Vanity Fair. Z jej wypowiedzi możemy wywnioskować też, że sam film został najprawdopodobniej porzucony przez Sony Pictures i nie doczeka się realizacji.

Od początku pomysł stworzenia produkcji o tak mało popularnym bohaterze z uniwersum Spider-Mana wydawał się dosyć dziwnym posunięciem ze strony wytwórni i był najprawdopodobniej inicjatywą samego rapera, którego Sony Pictures chciało umieścić w swoim uniwersum i dało wolny wybór, w kwestii wybrania sobie postaci do zagrania. Trudno więc oczekiwać, że projekt będzie dalej realizowany bez udziału Bad Bunny'ego.

El-Muerto” miał być pierwszym projektem Marvela w live action z latynoskim odtwórcą roli głównej i latynoskim protagonistą. Jako reżyser z filmem związał się Jonás Cuarón, syn uznanego twórcy Alfonso Cuaróna, który na swoim koncie ma takie tytuły jak „Rok paznokcia”, „Desierto” czy „Z”. Scenariusz powstał według pióra Garetha Dunneta-Alcocera, autora historii do „Blue Beetle” od DC.

Koniecznie sprawdź też:

O czym miał opowiadać „El Muerto”? Jakie inne filmy od Sony zobaczymy?

W komiksach El Muerto znany jest także jako Juan-Carlos Estrada Sanchez, zapaśnik, którego moce przekazywane są z pokolenia na pokolenie za sprawą magicznej maski. Filmie miał opowiadać o tym, jak młody bohater zostaje spadkobiercą wielkiej mocy po swoim ojcu i próbuje mierzyć się z rodzinnym dziedzictwem. Na jego drodze miał stanąć m.in. El Dorado, tajemnicza istota poddająca próbie każdego nowego właściciela maski. W komiksach El Muerto zdołał stawić czoła El Dorado z pomocą Spider-Mana.

Aktualnie Sony Pictures ma w swoim kalendarzu trzy filmowe projekty związane ze Spider-Manem Na 30 sierpnia 2024 roku wyznaczono debiut filmu „Kraven. Łowca”, a  nieco wcześniej, bo 14 lutego  do widzów trafiMadame Web”. W przyszłym roku zobaczymy też Venoma 3” – 12 lipca 2024 roku.

źródło: vanityfair.com / zdj.