Spin-off „Stranger Things” zaskoczy wszystkich, nawet Netfliksa

Podczas gdy fani „Stranger Things” czekają na premierę dwóch ostatnich odcinków czwartego sezonu, jego twórcy snują już plany nie tylko na piąty i zarazem finałowy sezon, ale także spin-offy, które zostały zapowiedziane kilka miesięcy temu. Co bracia Duffer zdradzili na temat pierwszego serialu osadzonego w świecie „Stranger Things?

W lutym tego roku Netflix ogłosił, że zamówił realizację piątego sezonu serialu „Stranger Things”, ale poinformował jednocześnie, że będzie to ostatnia seria hitowej produkcji zapoczątkowanej jeszcze w 2016 roku. Aby uspokoić największych fanów produkcji braci Duffer, ogłoszono wówczas, że doczekamy się realizacji spin-offów.

W świecie „Stranger Things” jest jeszcze wiele ekscytujących historii do opowiedzenia: nowe tajemnice, nowe przygody, nowi nieoczekiwani bohaterowie. Najpierw jednak mamy nadzieję, że zostaniecie z nami do końca tej opowieści.

Twórcy „Stranger Things” wrócili do kwestii nowych seriali w swoim uniwersum przy okazji omawiania finałowych rozdziałów czwartego sezonu. W rozmowie z serwisem Variety bracia Duffer zdradzili pierwsze szczegóły na temat spin-offu, który formalnie nie został jeszcze zamówiony przez włodarzy Netfliksa. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że realizacja nowego serialu rozpocznie się najprawdopodobniej dopiero po tym, jak twórcy w pełni zakończą pracę nad finałowym sezonem „Stranger Things” i nie chodzi tylko o sam okres zdjęciowy, ale także etap postprodukcji, który ze względu na rosnący rozmach zajmuje sporo czasu już przy okazji czwartej serii – kilka tygodni temu bracia Duffer wspominali, że cały czas pracują jeszcze nad ukończeniem efektów specjalnych do ostatnich odcinków. O ile szczegóły na temat tego, na jakich bohaterach skupi się spin-off i w jakim okresie zostanie osadzona jego akcja, pozostają aktualnie pilnie strzeżoną tajemnicą, to z nowego wywiadu dowiedzieliśmy się, że fani mogą spodziewać się niespodziewanego. Bracia Duffer twierdzą bowiem, że serial zaskoczy zarówno fanów, jak i włodarzy Netfliksa, którzy nie znają ponoć jeszcze zbyt wielu szczegółów na jego temat.

To będzie coś innego, niż wszyscy się spodziewają, łącznie z Netfliksem

Finałowe rozdziały czwartego sezonu „Stranger Things” zadebiutują na platformie Netflix już 1 lipca. Przedostatni odcinek potrwa 1 godzinę i 25 minut, a finałowy epizod aż 2 godziny i 19 minut.

Sprawdź inne artykuły związane z serialem „Stranger Things”:

źródło: variety.com / zdj. Netflix