Stephen King znów przyciąga gwiazdy. W „Życiu Chucka” nie zabraknie znanych nazwisk

Kolejny dzień – kolejne wieści o „Życia Chucka”, następnym filmie na motywach opowiadania Stephena Kinga. Ostatnie wieści castingowe uzupełnił właśnie sam Mike Flanagan. Na swoim profilu na Twitterze reżyser ogłosił pełną pierwszoplanową obsadę projektu. Zerknijcie kto dołączył do Toma Hiddlestona i Marka Hamilla.

Rośnie obsada nowego filmu na podstawie opowiadania Stephena Kinga

Literacki pierwowzór „Życia Chucka” – opowiadanie z dobrze przyjętej antologii „Jest krew” –  podejmuje trzy różne wątki rozgrywające się na odmiennych etapach życia tytułowego bohatera. Biograficzna historia niejakiego Chucka Krantza zostaje przedstawiona w odwróconym biegu: zaczyna się od jego śmierci w wieku 39 lat, w wyniku guza mózgu, kończy – opisaniem dzieciństwa spędzonego w nawiedzonym domu.

We wtorek dowiedzieliśmy się, że obok Hiddlestona i Hamilla pojawią się Chiwetel Ejiofor („Doktor Strange”), Karen Gillan („Strażnicy Galaktyki 3”) i Jacob Tremblay („Toksyczny mściciel”). Teraz Flanagan osobiście poinformował, że projekcie występu sporo innych gwiazd, w tym jego stałych współpracowników: Matthew Lillard („Pięć koszmarnych nocy”), Mia Sara („Wolny dzień Ferrisa Buellera”), Benjamin Pajak („Past My Bedtime”), Q'orianka Kilcher („Alienista”), Harvey Guillen („Co robimy w ukryciu”), David Dastmalchian („Boogeyman”), Kate Siegel („Nocna msza”), Carl Lumbly („Doktor Sen”), Annalise Basso („Ouija. Narodziny zła”), Samantha Sloyan („Zagłada domu Usherów”), Rahul Kohli („Nawiedzony dwór w Bly”), Matt Bidel („Klub Północny”), Sauriyan Sapkota („Klub Północny”), Saidah Arrika Ekulona („Nawiedzony dom na wzgórzu”), Michael Trucco („Zagłada domu Usherów”), Violet McGraw („M3GAN”), Molly C. Quinn („Millerowie”) i Heather Langenkamp („Koszmar z ulicy Wiązów”). Na ekranie zadebiutują z kolei: Taylor Gordon i Trinity Jo-Li Bliss.

Sprawdź też:

Przypomnijmy, że w niedawnych raportach potwierdzono też, że film zyskał zgodę związku aktorskiego SAG-AFTRA na podjęcie realizacji pomimo trwającego na bieżąco strajku. Prace zdjęciowe ruszyły na początku października w stanie Alabama. 

Dla Mike'a Flanagana będzie to już kolejna adaptacja prozy Stephena Kinga – filmowiec ma w dorobku ekranowe wersje „Gry Geralda” i „Doktora Sen”. W kontekście tonu „Życie Chucka” będzie czerpało z takich produkcji, jak „Stań przy mnie”, „Skazani na Shawshank” czy „Zielona Mila”. Flanagan napisał też scenariusz ekranizacji i zajął się wyprodukowaniem, w ramach swojej firmy Intrepid Pictures.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.