„Stranger Things” z rekordem oglądalności. Widzowie spędzili z czwartym sezonem ponad 1 mld godzin

1 lipca na platformie Netflix zadebiutowały dwa ostatnie odcinki czwartego sezonu serialu Stranger Things. Finałowe rozdziały nowej serii cieszyły się gigantyczną popularnością wśród widzów i zapracowały na historyczny wynik.

Cały czwarty sezon Stranger Things w tygodniu trwającym od 27 czerwca do 3 lipca wygenerował 301,28 mln godzin wyświetlania, co pozwoliło serii przebić barierę 1 mld godzin. Serial stał się tym samym drugim tytułem w całej historii streamingowej platformy Netflix, który przekroczył ten próg. Jako pierwszy zrobił to oczywiście koreański hit Squid Game”, któremu niespodziewana popularność przyniosła 1,650,450 mln godzin wyświetleń w cztery tygodnie od premiery. Z kolei w przypadku Stranger Things od dnia premiery, który przypadał na 27 maja, widzowie spędzili z czwartym sezonem hitowej produkcji Netfliksa1,151,24 mld godzin.

Szacuje się, że na ostatnie dwa odcinki czwartego sezonu Stranger Things przypadło w ostatnim tygodniu (weekend od 1 do 3 lipca) około 220 mln godzin odtwarzania. Nieco ponad 100 mln godzin widzowie spędzili natomiast przy oglądaniu debiutanckich siedmiu epizodów z pierwszej części serii. Globalnie serial braci Duffer był oczywiście najchętniej oglądanym tytułem tygodnia i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce w 93 krajach i w przeważającej większości okupował pierwszą lokatę. Dodatkowo popularnością cały czas wśród widzów cieszą się poprzednie serie serialu. Pierwszy sezon Stranger Things wygenerował 34,5 mln godzin, drugi sezon uzyskał 30,3 mln godzin, a trzeci sezon dorzucił do tego 30,3 mln godzin emisji.

Sprawdź inne artykuły związane z serialem „Stranger Things”:

Screenshot 2022-07-06 at 11-26-06 Netflix Top 10 - Global-min.png

zdj. Netflix