„Stranger Things” znowu na szczycie rankingu. Widzowie oglądali 4. sezon przez ponad 1,2 mld godzin

Czwarty sezon serialu Stranger Things utrzymał pozycję lidera i ponownie był najchętniej oglądaną produkcją na platformie Netflix. Dwa ostatnie odcinki czwartego sezonu serialu Stranger Thingscieszyły się sporą popularnością wśród widzów i wyśrubowały historyczny wynik serii.

Cały czwarty sezon Stranger Things w tygodniu trwającym od 4 do 10 lipca wygenerował 188,19 mln godzin wyświetlania, co pozwoliło serii przebić barierę 1,2 mld godzin. Dokładnie z nowym sezonem Stranger Things widzowie spędzili już 1,266,94 mld godzin. Wynik ten obejmuje okres od dnia premiery, który przypadał na 27 maja. W zeszłym tygodniu produkcja braci Duffer stała się drugim tytułem w całej historii streamingowej platformy Netflix, który przekroczył próg 1 mld godzin. Jako pierwszy dokonał tego koreański hit Squid Game”, z którym widzowie spędzili 1,650,450 mln godzin wyświetleń w cztery tygodnie od premiery.

Szacuje się, że ostatnie dwa odcinki czwartego sezonu Stranger Things odpowiadają w ostatnim tygodniu (od 4 do 10 lipca) za około 117 mln godzin odtwarzania. Nieco ponad 70 mln godzin widzowie spędzili natomiast przy oglądaniu pierwszych siedmiu epizodów z pierwszej części serii. Warto też wspomnieć, że sporą popularnością cały czas cieszą się też poprzednie serie serialu. Pierwszy sezon Stranger Things wskoczył nawet na drugą pozycję w rankingu i wygenerował 45,22 mln godzin, drugi sezon uzyskał 41,11 mln godzin i zajął czwartą lokatę, a trzeci sezon dorzucił do tego 36,59 mln godzin emisji i wylądował na piątym miejscu. Wszystkie sezony serialu rozdzielił w rankingu jedynie trzeci sezon produkcji The Umbrella Academy, który wygenerował 43,84 mln godzin w ostatnim tygodniu.

Sprawdź inne artykuły związane z serialem „Stranger Things”:

top10-tv-english-jul-4-jul-10-2022(2)-min.jpg

zdj. Netflix