Co dalej z serialem „Tego lata stałam się piękna”? Czy powstanie trzeci sezon?

Co prawda lato jeszcze się nie kończy, ale letnia przygoda z serialem „Tego lata stałam się piękna” już niestety tak. Na platformie Prime Video pojawił się dzisiaj ostatni odcinek drugiego sezonu popularnej produkcji bazującej na bestsellerowej serii powieści autorstwa Jenny Han („Do wszystkich chłopców”). Czy to koniec miłosnych perypetii Belly? A jeśli nie to, jak długo będzie trzeba czekać na trzeci sezon hitu Amazona?

Kiedy premiera 3. sezon serialu „Tego lata stałam się piękna”?

Żeby nie trzymać Was niepotrzebnie w niepewności, możemy już potwierdzić, że serial „Tego lata stałam się piękna” powróci z trzecim sezonem! Amazon od początku miał duże ambicje w stosunku do produkcji opierającej się na cyklu powieści autorstwa Jenny Han i jeszcze przed premierą drugiego sezonu dał twórcom zielone światło na realizację trzeciej serii. Oficjalnie zamówienie nowych odcinków ogłoszono jednak dopiero na początku sierpnia. Przedstawiciele serialu potwierdzili w mediach społecznościowych, że Amazon złożył zamówienie na trzeci sezon jeszcze przed trwającymi w Hollywood protestami i zaznaczyli jednocześnie, że wszelkie prace nad kontynuacją serialu zostaną wznowione, dopiero gdy wytwórnie dojdą do porozumienia ze scenarzystami i aktorami. To oznacza, że o ile o przyszłość „Tego lata stałam się piękna” nie musimy się już martwić, o tyle szybki powrót produkcji z nowym sezonem jest bardzo mało prawdopodobny.

Dwa pierwsze sezony debiutowały w zaledwie rocznym odstępnie na platformie Prime Video, ale trzeci nie zdoła utrzymać tak krótkiej przerwy. Jak na razie nie widać perspektywy na zakończenie protestów w Hollywood, a to oznacza, że prace na planie nie wystartują w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Trzeci sezon nie ma więc szans na pojawienie się latem przyszłego roku. Najbardziej optymistyczne prognozy zakładają debiut pod koniec 2024 roku, ale bardziej realna wydaje się mimo wszystko premiera dopiero w 2025 roku! Dla przykładu przypomnijmy, że zdjęcia do drugiego sezonu „Tego lata stałam się piękna” ruszyły w lipcu 2022 roku i trwały do listopada. Serial pojawił się więc na platformie Prime Video siedem miesięcy po zakończeniu prac na planie.

Koniecznie sprawdź też:

O czym opowie trzeci sezon serialu „Tego lata stałam się piękna”?

Produkcja bazująca na cyklu „Lato” opowiada o miłosnych perypetiach nastoletniej Belly (w serialu gra ją Lola Tung) i jej skomplikowanej relacji z dwoma młodymi mężczyznami, Conradem i Jeremiah. W jednym z nich bohaterka się podkochuje, a drugi jest jej najlepszym przyjacielem. W męskich bohaterów wcielają się kolejno Christopher Briney i Gavin Casalegno. Nowy sezon serialu będzie bazował na trzeciej i ostatniej części książkowego pierwowzoru. Finałowy tom nosi tytuł Dla nas zawsze będzie lato”, a w jego oficjalnym opisie czytamy: „Belly od zawsze wiedziała, że kocha dwóch chłopców o nazwisku Fisher. Minęły dwa lata, odkąd Conrad powiedział Belly, żeby wybrała jego brata. Od tamtej pory Belly i Jeremiah są nierozłączni, uczęszczają do tego samego college'u i wydaje się, że są swoimi bratnimi duszami. Ale ich związek tylko pozornie jest tak szczęśliwy. Kiedy Jeremiah popełnia najgorszy z możliwych błędów, Belly musi zakwestionować to, co uważała za prawdziwą miłość”.

zdj. Prime Video