Ten serial nikomu się NIE PODOBAŁ. Apple TV+ i tak wypuściło drugi sezon

Platforma Apple TV+ ma w swoim katalogu sporo seriali, które zyskały uznanie wśród widzów i krytyków, ale zdarzają się jej też spore wpadki. Zazwyczaj jednak seriale źle przyjęte przez widownię szybko kończą swój żywot, ale w tym wypadku było inaczej. Do serwisu trafiły właśnie nowe odcinki Inwazji, jednego z najsłabiej przyjętych tytułów w dorobku Applet TV+.

Apple TV+ wydało 200 mln dolarów na ten serial. „Inwazja” nadal zbiera fatalnie opinie

Inwazja debiutowała w streamingu w październiku 2021 roku. Serial przedstawia przebieg inwazji obcych na Ziemię i opowiada, jak w obliczu globalnego zagrożenia zachowują się różni mieszkańcy naszej planety. Wydarzenia przedstawiane są z perspektywy bohaterów rozsianych po wszystkich kontynentach i należących do różnych grup społecznych. W pierwszej serii główne role odgrywali szeryf z małego miasteczka, prawnik u progu emerytury, żołnierz w Afganistanie czy syryjska imigrantka w USA.

Koniecznie sprawdź:

Mówiąc delikatnie, Inwazja nie skradła jednak serc widzów. Pierwsza seria została fatalnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i samą widownię. W serwisie Rotten Tomatoes przy 40 recenzjach pozytywnie oceniło ją tylko 45%. Średnia ocena wyniosła z kolei 5,60 w dziesięciostopniowej skali. Wśród widzów serial zebrał natomiast 49% pozytywnych opinii, a uśredniona nota wyniosła 2,90 na 5. Mimo tak słabego przyjęcia i wyłożenia na serial 200 mln dolarów platforma Apple TV+ przedłużyła  Inwazję na drugi sezon, który właśnie zadebiutował w serwisie. Nowe odcinki nie przyniosły jednak poprawy jakości i wśród krytyków kontynuacja zebrała ja na razie tylko 43% pozytywnych recenzji przy średniej ocenie 5,70 w dziesięciostopniowej skali.

Nowy sezon rozpoczyna się zaledwie kilka miesięcy po wydarzeniach z serii pierwszej, podczas gdy kosmici eskalują swoje ataki w totalnej wojnie przeciwko ludziom. Scenarzystami i producentami nowej porcji odcinków są twórcy serialu - Simon Kinberg i David Well. Obsadę produkcji tworzą m.in. Sam Neil, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani czy Firas Nassar.

zdj. Apple