„The Crown” kończy się po sześciu sezonach! Co czeka na fanów w ostatnich odcinkach?

Serial „The Crown” zdobył serca widzów na całym świecie swoją epicką opowieścią o życiu brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz po sześciu sezonach nadchodzi czas na pożegnanie. Premiera ostatniego sezonu jest już na wyciągnięcie ręki, a zwiastun zapowiada wielkie emocje.

Finałowy sezon „The Crown” podzielony na dwie części. Mamy zwiastun!

Netflix ujawnił właśnie, ze ostatni, szósty sezon „The Crown” zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza zadebiutuje na platformie już 16 listopada, a druga będzie dostępna od 14 grudnia.

W części pierwszej będziemy świadkami kontynuacji dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się pod koniec ostatniej serii na scenie międzynarodowej oraz w rodzinie królewskiej. Elizabeth Debicki ponownie wciela się w rolę księżnej Diany, obok Dominika Westa jako księcia Karola. Imelda Staunton nadal panuje jako królowa Elżbieta II, w towarzystwie Jonathana Pryce’a, który gra księcia Filipa, i Lesley Manville w roli księżniczki Małgorzaty. Do obsady powracają także Salim Daw jako Mohamed Al Fayed i Khalid Abdalla w roli Dodi Fayed. Finałowy sezon skupia się na latach 1997-2005 i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny królewskiej. W tym okresie premierem Wielkiej Brytanii był Tony Blair, w tej roli wystąpi Bertie Carvel.

W szóstym sezonie czeka nas wprowadzenie dwóch nowych aktorów do obsady. Rufus Kamp wciela się w postać księcia Williama, a Fflyn Edwards w rolę księcia Harry'ego

Pierwsze cztery odcinki drugiej części koncentrują się na księżnej Dianie i jej kontrowersyjnej relacji z Dodim Fayedem, która tragicznie kończy się wypadkiem samochodowym. Pozostałe sześć odcinków skupia się na życiu księcia Williama, Złotym Jubileuszu Królowej, ślubie Karola i Camilli, a także początkach romantycznej relacji Williama i Kate Middleton.

Warto zaznaczyć, że w drugiej części finałowego sezonu do obsady dołączają kolejni nowi aktorzy. Ed McVey wciela się w postać księcia Williama, Luther Ford gra księcia Harry'ego, a Meg Bellamy pojawi się jako Kate Middleton. Będą to debiutanckie role dla całej trójki utalentowanych aktorów.

Konicznie sprawdź też:

 

zdj. Netflix