„The Mandalorian” kolejną ofiarą strajku scenarzystów. Zdjęcia do 4. sezonu zostaną opóźnione?

Rychła realizacja kolejnego serialu z Pedro Pascalem w roli głównej stanęła pod dużym znakiem zapytania. Po tym, jak oficjalnie potwierdzono, że pre-produkcja drugiego sezonu „The Last of Us” została wstrzymana w związku z trwającym w Hollywood strajku scenarzystów podobny los może podzielić flagowa produkcja Disney+. Mowa o szykowanym przez Jona Favreau czwartym sezonie „The Mandalorian”.

Kolejny serial z Pedro Pascalem zostanie opóźniony

Choć Disney i twórca „The Mandalorian” jeszcze w trakcie emisji sezonu trzeciego potwierdzili, że prace nad następnych odcinków toczą się pełną parą wygląda na to, że wskutek strajku amerykańskich scenarzystów przygotowania mogą zaliczyć dłuższą pauzę. O zakulisowej sytuacji najpopularniejszego serialu z „Gwiezdnych wojen” wspominano w nowym raporcie na łamach Deadline. Źródła serwisu wskazują, że przesunięcie terminu zdjęć wydaje się nieuchronne – i to pomimo tego, że teksty do czwartego sezonu miały zostać ukończone jeszcze parę miesięcy temu. 

Raport wskazuje, że zdjęcia do nowej odsłony „The Mandalorian” miały rozpocząć się we wrześniu tego roku i choć realizatorzy mają jeszcze sporo czasu, by zobaczyć, jak potoczy się strajk Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, już teraz poważnie mówi się o przesunięciu produkcji. Na chwilę obecną przedstawiciele Lucasfilmu nie skomentowali jednak tych doniesień. 

Sprawdź też: Nowy film o Hellboyu już nakręcony. To będzie prawdziwa adaptacja komiksu – zapowiada Mike Mignola

Przypomnijmy, że w trakcie strajku, wkraczającego obecnie w trzeci tydzień czasu trwania, wstrzymane zostają wszystkie prace nad tekstami do hollywoodzkich produkcji. Dodatkowo, scenarzyści nie mogą znaleźć się na planie realizowanych już produkcji. To samo ograniczenie dotyczy też realizatorów znajdujących się na innych stanowiskach, ale przynależących do Gildii (w tej sytuacji znalazł się chociażby Craig Mazin, showrunner „The Last of Us” – więcej informacji w tym miejscu). 

W kontekście „The Mandalorian” możemy zatem założyć, że do debiutu nowych odcinków serialu dojdzie najwcześniej w końcówce przyszłego roku lub dopiero na początku 2025, a nie – jak wcześniej zakładano – w okolicach września 2024. 

Źródło: Deadline / zdj. Disney