„The Marvels” będzie filmem o siostrzeństwie. Reżyserka opowiada o relacji bohaterek

Następnym filmem w kolejce MCU będzie „The Marvels”, w którym zobaczymy dalsze losy trzech żeńskich superbohaterekKapitan Marvel (Alison Brie), Monicy Rambeau (Teyonah Parris) oraz Ms. Marvel (Iman Vellani). O relacji protagonistek w nowym wywiadzie opowiedziała co nieco reżyserka filmu Nia DaCosta. Twórczyni „Candymana” przyrównała stosunki między bohaterkami do siostrzeńskiej więzi.

Marvel znów opowiada o rodzinie. „The Marvels” będzie opowieścią o siostrach

Film będzie bezpośrednią kontynuacją finałowego odcinka serialu Ms. Marvel, w którym protagonistka tytułu zaczęła przypadkowo zamieniać się miejscami ze swoją idolką Carol Danvers (Kapitan Marvel). W „The Marvels” bohaterki będą musiały połączyć siły, by dowiedzieć się, co powoduje podmiany. Co więcej, na ich drodze stanie nowa potężna przeciwniczka - Dar-Benn (w tej roli Zawe Ashton) reprezentująca nową erę Imperium Kree. By stawić jej czoła, superheroski będą musiały zacząć współpracować. O tym, na jakich warunkach do tej współpracy dojdzie, opowiedziała DaCosta.

Pomyślałam, że fajnie byłoby nałożyć na tę historię dynamikę odseparowanej od siebie rodziny i opowieść o siostrzeństwie. Carol jest tą najstarszą, marnotrawną, a potem jest środkowa siostra Monica, którą Carol znała jako dziecko i obiecała, że wróci, lecz nigdy tego nie zrobiła. Wszystkie te rzeczy związane z podmianami są świetne. Ale tak naprawdę najważniejsze jest dla mnie to, jak ta dwójka się pogodzi 

Sprawdź też: Marvel nie przejmuje się ocenami fanów. Najbardziej kontrowersyjny serial MCU dostanie 2. sezon?!

Carol Danvers, Monica Rambeau i Kamala Khan – trzy kosmiczne siostry MCU

marvel-idzie-pod-prad-the-marvels-ma-byc-najkrotszym-filmem-w-historii-mcu.jpg

Słowa reżyserki nawiązują oczywiście do wydarzeń z filmu „Kapitan Marvel” z 2019 roku, w którym po raz pierwszy zobaczyliśmy na dużym ekranie obie te bohaterki. Kobiety poznały się dzięki Marii Rambeau, matce Monicy, która była byłą pilotką Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i najlepszą przyjaciółką Carol. W tym trzyczęściowym siostrzanym układzie ostatnią z sił tworzy oczywiście Ms. Marvel, czyli tak naprawdę Kamala Khan - nastoletnia bohaterka wspomnianego serialu o tym tytule. Zdaniem DaCosty obecność „najmłodszej z sióstr” w filmie ma równie istotne znaczenie:

Kamala to ta najmłodsza, która nie zaznała życia z tą starszą siostrą, ale ją ubóstwia. Na początku filmu Carol jest nieco wyczerpana [ale] Kamala przypomina jej o tym, jak niesamowita jest. (...) To, co kocham w Kamali, to jej wiara w ludzi i rodzinę. Nawet będąc w pobliżu Kapitan Marvel albo tracąc grunt pod nogami, zachowuje swoją siłę.  

Kiedy premiera filmu „The Marvels”? Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie?

O tym, jak potoczą się losy symbolicznych sióstr w filmie „The Marvels” dowiemy się dokładnie 10 listopada. Obraz wejdzie w skład V Fazy Filmowego Uniwersum Marvela i będzie trzydziestym trzecim z kolei pełnometrażowym projektem franczyzy. Obok trzech głównych bohaterek obsadę produkcji tworzą również m.in. Samuel L. Jackson jako Nick Fury, Randall Park jako Jimmy Woo, Lashana Lynch jako Maria Rambeau oraz Cobie Smulders jako Maria Hill. 

Najnowszy zwiastun projektu będącego najkrótszym w historii filmem Marvela zobaczycie w tym miejscu.

Może zainteresuje Cię: Pamiętacie o „Spider-Man: Freshman Year”? Co dalej z serialem animowanym MCU?

Alison Brie i Iman Vellani w filmie Marvels za Marvel.jpg

Źródło: Empire / Zdj. Marvel / Empire