Pamiętacie o „Spider-Man: Freshman Year”? Co dalej z serialem animowanym MCU?

Pośród hollywoodzkiego chaosu związanego ze strajkami wiele projektów zdążyło już odejść w zapomnienie. Pewna część z zapowiedzianych wcześniej przedsięwzięć została pozbawiona drogi na ekran tymczasowo lub też definitywnie. Nie inaczej jest w przypadku Marvela, który zawiesił kilka - ustalonych uprzednio - dat premier, jak choćby termin debiutu filmu „Deadpool 3”. A co z zapowiedzianym dwa lata temu serialem „Spider-Man: Freshman Year”? Producent animacji wyznał, że w tym przypadku nie mamy się czym martwić

Pamiętacie o „Freshman Year”? Co z animowanym serialem o Spider-Manie?

O „Spider-Man: Freshman Year” po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w 2021 roku za sprawą eventu Disney+Day, w trakcie którego Marvel Studios zapowiedziało ofensywę telewizyjnych projektów animowanych. Od tamtego czasu do mediów przedostawały się jedynie skrawki informacji dotyczące animacji, jednak fani Pajączka mogli być usatysfakcjonowani pierwszymi grafikami koncepcyjnymi z serialu, które estetyką nawiązywać miały do wczesnych komiksów z kultowym superbohaterem. Teraz, gdy sytuacja w przemyśle filmowym jest bardziej napięta niż zwykle, okazuje się, że prace nad „Freshman Year” wciąż trwają.

Ciszę w sprawie pajęczej animacji przerwał Jeff Trammell („Craig znad potoku”), producent wykonawczy i główny scenarzysta serialu. Twórca odpowiedział na pytanie jednego z fanów w serwisie X (Twitter), sugerując jednocześnie, że - wbrew temu, co mogłoby się wydawać - studio wciąż aktywnie pracuje nad projektem.

Niczym nie mogę się jeszcze podzielić, ale nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą serial. Nasza ekipa ciężko pracowała (i nadal pracuje), aby Freshman Year był wyjątkowy, zabawny i niepowtarzalny i jestem podekscytowany, że świat to zobaczy!

Sprawdź też: Decyzja Warnera na korzyść Disneya. To Marvel skorzysta na opóźnieniu „Diuny”

„Spider-Man: Freshman Year” – o czym opowie serial? Kiedy premiera?

Serial animowany Spider-Man Freshman Year za Marvel.jpg

Choć o „Freshman Year” oficjalnie wiadomo bardzo niewiele, z informacji, które do tej pory trafiały do mediów, wynika, że animacja przyjrzy się losom Petera Parkera zanim ten został Spider-Manem, którego znamy z MCU (przypomnijmy, że w superbohater został wprowadzony do Filmowego Uniwersum Marvela w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” z 2016 roku). Twórcy z Marvel Studios wcześniej zapowiadali, że serial ukaże historię herosa, która będzie różnić się od wszystkich tych, które kiedykolwiek widzieliśmy

Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Comic-Con dowiedzieliśmy się ponadto, że w animacji widzowie będą mogli zobaczyć wiele postaci z pajęczego lore, w tym tak kultowych przeciwników Spider-Mana jak Kameleon, Doc Ock, Rhino, Skorpion czy Harry i Norman Osbornowie. Wiemy też, że w animacji do roli Daredevila powróci też sam Charlie Cox, więc możemy bezpiecznie założyć, że losy tych herosów przetną się w którymś momencie fabuły. Przypomnijmy też, że pomimo braku oficjalnej daty premiery (mówi się o 2024 roku), serial zamówiony został już na 2. sezon, który nosić będzie tytuł „Spider-Man: Sophomore Year”.

Rzuć okiem na: Marvel ZAPŁONIE tuż po strajkach. Debiut ULUBIEŃCA FANÓW w MCU coraz bliżej

Źródło: X / The Direct / Zdj. Siraj Ahmad / depositphotos