Daryl Dixon wrócił z nowym serialem „The Walking Dead”. Co z premierą w Polsce?

Przez lata końcówkę roku fani „The Walking Dead” spędzali przeważnie śledząc nowe przygody swoich ulubionych bohaterów ze świata wykreowanego na motywach komiksów Roberta Kirkmana. Nie inaczej będzie też w tym roku, kiedy do uniwersum Żywych trupów wracamy razem z Darylem Dixonem. Co jednak z premierą nowego serialu „The Walking Dead” w Polsce?

Gdzie obejrzeć „The Walking Dead: Daryl Dixon”? Dlaczego nie jest dostępny?

Przez ostatnią dekadę jesień, a ostatni też późne lato kojarzyło się widzom między innymi z premierami nowych sezonów serialu „The Walking Dead”. I mimo że z główną serią rozstaliśmy się na dobre w listopadzie zeszłego roku, to do jej świata wracamy teraz za sprawą spin-offów. Drugi z nich debiutuje właśnie na AMC i opowiada o samodzielnych przygodach Daryla Dixona granego przez Normana Reedusa. Od lat jesień kojarzyła się nam z „The Walking Dead” także w Polsce, gdzie odcinki serialu emitowane były równocześnie z premierą w USA. Niestety nie możemy tego powiedzieć o spin-offach tworzonych dla platformy AMC+. Na ten moment serialu „The Walking Dead: Daryl Dixon” nie możemy obejrzeć nigdzie w Polsce i dotyczy to zarówno telewizji, jak i platform streamingowych. Co gorsze nie wiemy też, kiedy może się to zmienić, bowiem żaden z dostawców nie potwierdził jeszcze, że zajmie się pokazywaniem spin-offów „The Walking Dead” w naszym kraju. Cały czas na premierę czeka jeszcze poprzedni serial „The Walking Dead: Dead City” emitowany w Stanach Zjednoczonych w czerwcu bieżącego roku.

Koniecznie sprawdź:

Brak dostępu do nowych seriali ze świata „Żywych trupów” nie jest jednak bolączką wyłącznie polskich widzów. Spin-off o Darylu nie doczekał się premiery chociażby w Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy. Wina leży więc po stronie samego AMC, które z jakiegoś powodu nie znalazło dostawcy, który zająłby się pokazywaniem nowych seriali w innych krajach. Trudno zrozumieć takie podejście, ale może ono być związane z tym, że swego czasu mówiło się o premierze samodzielnej platformy AMC+ w Europie, w tym w Polsce. Problem polega jednak na tym, że od czerwca zeszłego roku, kiedy to zapowiedziano uruchomienie AMC+ w naszym regionie nie pojawiła się żadna konkretna aktualizacja tych informacji, a pierwotnie mówiło się, że serwis trafi do nas w pierwszym kwartale 2023 roku.

Na ten moment widzom chcącym obejrzeć „The Walking Dead: Daryl Dixon” pozostaje cierpliwie czekać na to, aż serial trafi do oferty jednej z platform takich jak: HBO Max, Netflix albo Disney+ lub sięgnąć po inne formy dostępu...

Czy będzie drugi sezon serialu „The Walking Dead: Daryl Dixon”?

Tak możemy już być spokojni o przyszłość nowego serialu ze świata „Żywych trupów”. Stacja AMC już w lipcu zdecydowała się na szybkie przedłużenie serialu na drugi sezon (ten sam los spotkał również emitowany od czerwca „The Walking Dead: Dead City, w którym widzowie śledzić mogą dalsze poczynania Maggie i Negana).

Po zakończeniu wydarzeń głównej serii Daryl trafia do Francji, gdzie wkrótce spotyka Isabelle, przedstawicielkę tajemniczej grupy religijnej, z którą łączy siły. Podczas wspólnej podróży oboje będą musieli mierzyć się ze swoją mroczną przeszłością. Jedną z głównych ról w serialu odegra też Quinn - Brytyjczyk wysiedlony ze swojego kraju, który stał się wyjątkowo potężną personą na mapie Paryża po apokalipsie zombie. Wraz z Reedusem obsadę nowej produkcji z uniwersum „TWD” tworzą przede wszystkim Clémence Poésy (Isabelle) oraz Adam Nagatis (Quinn).  Jako showrunner za serial odpowiada David Zabel. Na całość pierwszego sezonu złoży się tylko 6 odcinków.

zdj. AMC