To już pewne! „The Mandalorian” doczeka się filmowej kontynuacji!

Potwierdziły się ostatnie doniesienia o przyszłości najpopularniejszego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen”. Zamiast czwartego sezonu produkcji „The Mandalorian” doczekamy się kontynuacji historii w ramach kinowego filmu!

The Mandalorian” dostanie filmową kontynuację. Baby Yoda spróbuje podbić kina

Od miesięcy spekulowano na temat przyszłości serialu „The Mandalorian”, który w kwietniu zeszłego roku zakończył emisję trzeciego sezonu. Mieliśmy co prawda pewność, że Jon Favreau ukończył już dawno prace nad scenariuszem do kolejnych przygód Dina Djarina i Grogu, ale pojawiły się głosy, że studio ​​Lucasfilm rozważa przekształcenie czwartego sezonu serialu w film. Początkowo ta plotka była traktowana raczej jako coś, co nie okaże się prawdą, ale z czasem taki obrót spraw sugerowały kolejne, coraz bardziej wiarygodne źródła. Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że faktycznie „The Mandalorian” wkroczy na duży ekran! Obecnie nie jest do końca jasne, jak decyzja o stworzeniu filmu wpłynie na plany dotyczące stworzenia czwartego sezonu. Film może zostać potraktowany jako jego zastępstwo lub jedynie dodatkowa produkcja.

Sprawdź też: Liczycie na 2. sezon „Ahsoki”? Rosario Dawson ma złe wieści.

The Mandalorian film

Studio Lucasfilm oficjalnie zapowiedziało film, którego wyreżyserowaniem zajmie się twórca serialu Jon Favreau. Jako producenci nad filmem będą czuwali dodatkowo Kathleen Kennedy i Dave Filoni. Co najciekawsze, prace na planie mają wystartować już w 2024 roku, co może oznaczać, że to właśnie filmowy „The Mandalorian” będzie najbliższą kinową premierą ze świata „Gwiezdnych wojen”. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że film miałby wprowadzić widzów w wydarzenia, które rozegrają się w innym kinowym projekcie, filmie szykowanym przez Dave'a Filoniego będącego kulminacją wątków zawiązanych we wszystkich serialach „Mandowersum”.

Nowy film ze świata „Gwiezdnych wojen”. Kiedy premiera?

The Mandalorian nowy sezon

Najbliższym terminem przeznaczonym na debiut filmu studia Lucasfilm w kalendarzu Disneya jest 22 maja 2026 roku i do dzisiaj wszyscy zakładali, że został on zarezerwowany dla kontynuacji najnowszej trylogii, która skupi się na nowych przygodach Rey. Prace na planie tego filmu miały ruszyć na przełomie wiosny i lata w tym roku, co pozwala zakładać, że faktycznie film mógłby trafić do kin właśnie w 2026 roku. Pozostaje więc pytanie, która ekipa szybciej zamelduje się na planie i jak szybko będą postępowały prace nad obydwoma projektami.

Niewykluczone, że przy szybkim tempie realizacji filmowej kontynuacji serialu „The Mandalorian”, produkcja mogłaby trafić do kin już w 2025 roku. Odnotujmy bowiem, że w harmonogramie Disneya na ten rok znajduje się kilka terminów, które nie zostały na razie przypisane do żadnych konkretnych tytułów, więc ze znalezieniem miejsca w kalendarzu nie byłoby problemu.

zdj. Lucasfilm