To ona rządzi teraz w narkotykowym biznesie! Sofia Vergara w nowym serialu od twórców „Narcos”

W narkotykowym uniwersum Netfliksa nastaną niedługo nowe rządy. Teraz władzę przejmuje Griselda Blanco,  kolumbijska baronka narkotykowa grana przez Sofię Vergarę. Za serial odpowiadają między innymi twórcy pracujący przy hitowej produkcji „Narcos”.

Sofia Vergara jako potężna baronka narkotykowa

Serial inspirowany jest życiem Griseldy Blanco, przebiegłej i ambitnej kolumbijskiej businesswoman oraz oddanej matki, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w historii. Blanco charakteryzowała się zabójczą mieszanką uroku osobistegoniespodziewanej gwałtowności, dzięki czemu była w stanie odnaleźć się zarówno w sprawach rodzinnych, jak i w biznesie, co zapewniło jej przydomek „matki chrzestnej”.

Jako imigrantka z Kolumbii oraz samotna matka, która przybyła do Ameryki, Sofía podziela osobisty wątek z Griseldą, a pasja do opowiedzenia tej historii była niezaprzeczalnie siłą napędową dla całego projektu. Tym, co naprawdę zaskoczy widzów, jest sposób ukazania ciemnej strony tej postaci, a to znacznie różni się od wizerunku uwielbianej gwiazdy komediowej. Jej zmagania z rolą była wielkim wyzwaniem, a obserwacja tej transformacji na ekranie, wielkim przywilejem” – opowiadał współtwórca i producent wykonawczy, Eric Newman.

Poznajemy Griseldę w chwili, gdy jej świat jest w pełni zdominowany przez mężczyzn. Obserwujemy jej przemianę i to, w jaki sposób nadaje nowe znaczenie swojej opresji i bezwzględnym działaniom- te obrazy pokazują nam, z jakich sprzeczności złożona jest jej postać. Ta dwoistość w Griseldzie jest fascynująca, a Sofía Vergara zaciekle oddaje jej istotę” – dodaje Andrés Baiz, reżyser i producent wykonawczy.

zdj. Netflix