Tym razem to naprawdę będzie ostatnia krucjata. Harrison Ford w nowej zapowiedzi filmu „Indiana Jones 5”

Zgodnie z zapowiedzią wytwórnia Lucasfilm wykorzystała tegoroczny Super Bowl do promowania piątej części filmowej serii o przygodach Indiany Jonesa, którą Harrison Ford ma się na dobre pożegnać z rolą legendarnego poszukiwacza przygód. Zobaczcie nową zapowiedź filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”.

Film „Indiana Jones 5” rozegra się wiele lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, ale przeciwnikami popularnego bohatera ponownie będą naziści chcący jeszcze raz przejąć kontrolę nad światem. Produkcja zabierze nas do 1969 roku i pokaże, jak Indiana odnajduje się w erze wyścigu kosmicznego pomiędzy USA i ZSRR. Chęć przegonienia Rosjan przez Amerykanów i wylądowania na Księżycu niesie ze sobą kilka niewygodnych dla Indiany Jonesa faktów. W opracowywanie kosmicznych planów zaangażowani są bowiem byli naziści.

Sprawdź też: „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” jednym z najdroższych filmów w historii kina. Ile Disney zapłacił za piąty rozdział cyklu?

W głównego złoczyńcę Vollera wcielił się Mads Mikkelsen. To nazista szukający tajemniczego artefaktu, który dałby mu wielką moc. Indiana Jones będzie próbował przeszkodzić Vollerowi w osiągnięciu celu i spróbuje dotrzeć do artefaktu jako pierwszy. Pomocnikiem Vollera będzie Klaber, w którego wcielił się Boyd Holbrook. Po stronie Indiany stanie natomiast Helena, chrześnica Henry'ego Jonesa Jr. (w tej roli Phoebe Waller-Bridge).

Premierę filmu „Indiana Jones 5” zapowiedziano w kinach na 30 czerwca 2023 roku. W obsadzie są także: Antonio Banderas, Toby Jones, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson. Reżyserią zajął się James Mangold.

zdj. Disney