W nowym sezonie „Detektywa” powrócą klimaty grozy. Jodie Foster w mrocznym zwiastunie hitu HBO

Makabryczne zabójstwa i dziwne spiralne symbole odkryte na miejscach zbrodni. W nowym sezonie „Detektywa” platforma Max sięgnęła po elementy, które widzowie skojarzą przede wszystkim z debiutancką odsłoną tego serialu – pamiętną produkcją z Woodym Harrelsonem i Matthew McConaugheyem. Zerknijcie na nowy zwiastun.

O czym opowie nowy sezon „Detektywa”? Premiera już w styczniu

Historia nowego sezonu skoncentruje się na detektywach Liz Danvers oraz Evangeline Navarro, które starają się rozwiązać sprawę zniknięcia ośmiu mężczyzn obsługujących arktyczną stację badawczą nieopodal miasteczka Ennis na Alasce. Podczas długiej zimowej nocy policjantki zagrane przez Jodie Foster i Evangeline Navarro będą musiały zmierzyć się z mrokiem – także tym, który noszą w sobie – i stanąć twarzą w twarz z niedającymi spokoju prawdami, skrywanymi przez wieczną zmarzlinę.

Wyprodukowaniem nowej serii zajął się BarryJenkins, doceniony przez krytyków twórca takich serii jak „Moonlight” czy „Kolej podziemna”. Scenariusz „Night Country” napisała z kolei Issa López mająca w swoim dorobku takie produkcje jak „Tygrysy się nie boją”, „600 mil” oraz „Labirynt namiętności” – przy serii pełni też rolę showrunnerki i reżyserki. Swój udział przy planowaniu nowego sezonu miał także Alan Page Arriaga („Lśniące dziewczyny”, „Fear the Walking Dead”) pełniący też funkcję producenta wykonawczego

Sprawdź też:

W gronie producentów znaleźli się też Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Jodie Foster oraz twórcy oryginalnych sezonów: Cary Joji Fukunaga i Nic Pizzolatto. W drugoplanowych rolach pojawią się: artystka Aka Niviâna, Isabella Star Leblanc („Long Slow Exhale”), Joel D. Montgrand („Altered Carbon”), John Hawkes („Deadwood”), Christopher Eccleston („Pozostawieni”), Fiona Shaw („Andor”), Finn Bennett („Domina”) i Anna Lambe („Trickster”).  

Pomimo wcześniejszych planów na pokazanie serialu „Detektyw: Kraina nocy” jeszcze w tym roku, premiera została ostatecznie ustalona na 14 stycznia 2024. W Polsce produkcja pojawi się na platformie HBO Max równo z premierą w USA, czyli w nocy z 14 na 15 stycznia.

zdj. Max