W „Przebudzeniu Mocy” miał znaleźć się wątek miłosny między Rey i Finnem

Alan Dean Foster, autor książkowej adaptacji siódmego epizodu „Gwiezdnych Wojen” ujawnił, że w pierwszych wersjach scenariusza filmu i jego powieści miał znaleźć się wątek miłosny między Rey (Daisy Ridley) i Finnem (John Boyega). 

Wzmianka pozwalająca założyć, że między dwójką bohaterów „Przebudzenia Mocy” rozwinie się większe uczucie, została zarówno ze scenariusza, jak i powieści Fostera usunięta. W wywiadzie dla magazynu Midnight's Edge autor dodał, że spodziewał się rozwinięcia tematu w kolejnym epizodzie, ale ten nigdzie ostatecznie nie powędrował.

(...) Powiem wam tylko o jednej rzeczy, którą kazali mi wyciąć. Minęło wystarczająco czasu, nie sądzę, by się tym przejęli. Mieliśmy poznać początki związku postaci Johna Boyegi i Daisy Ridley. Oczekiwałem, że to rozwiną w epizodzie VIII, ale w ogóle tego nie poruszyli. 

Zamiast kontynuowania wątku dwójki głównych bohaterów „Przebudzenia”, w „Ostatnim Jedi” Riana Johnsona odnalazło się miejsce na quasi-miłosną historię między Finnem i Rose Tico (Kelly Marie Tran). Z kolei epizod IX, „Skywalker. Odrodzenie” ustalił jasno, że Finna zarówno z Rey, jak i z Rose dzieli relacja wyłącznie platoniczna. Przypomnijmy, że w filmie znalazła się scena, w której bohater Boyegi usiłuje podzielić się z Rey sekretem, będącym zdaniem większości widzów wyznanie miłości. Dopiero z książki Rae Carson, opartej na scenariuszu J.J. Abramsa i Chrisa Terrio dowiedzieliśmy się, że chodziło w istocie o zasugerowanie, że Finn może być wrażliwy na Moc i to tym chciał podzielić się z młodą Jedi.  

Źródło: Screen Rant / zdj. Disney