W „Star Wars: The High Republic” pojawi się odwołanie do „Przebudzenia Mocy”

Początkiem tego roku poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące rozwijanego w trzewiach Lucasfilmu projektu Luminous. Jak się wówczas okazało, nowe opowieści z „Gwiezdnych Wojen” na terytorium, na ten moment, komiksów i książek zostaną osadzone na 200 lat przed Sagą Skywalkerów, w erze zwanej „Wysoką Republiką”. Teraz, oficjalna strona „Star Wars” poinformowała, że będzie istniało powiązanie między nową linią wydawniczą a jedną z postaci „Przebudzenia Mocy”.

W tekście poświęconym nowym rycerzom Jedi, którzy pojawią się w ramach zupełnie innej ery w dziejach odległej, odległej galaktyki, autor Charles Soule wymienia klan San Tekka. Jak być może pamiętacie, w siódmym epizodzie „Gwiezdnych wojen” na krótko pojawił się Max Von Sydow. Aktor wcielił się w rolę Lora San Tekki – dziedzica długiego i zasłużonego w dziejach galaktyki rodu, który ponosi śmierć z ręki Kylo Rena

O wpływie San Tekków na kształt odległej galaktyki i ery „High Republic” Soule wypowiedział się w nowej zapowiedzi cyklu wydawniczego:

Kiedyś była to tylko rodzina poszukiwaczy opłacalnych tras hiperprzestrzennych na obrzeżach znanej galaktyki. Klan San Tekków stał się ostatecznie dynastią – przodującą w technologiach i technikach, które umożliwiają prowadzonej przez Kanclerz Linę Soh Galaktycznej Republice dalszą ekspansję na nowe obszary. Nadzorowany przez Marlona i Vellisa San Tekka, klan działa w ścisłej współpracy z Republiką i staje się kluczowy w odpowiedzi na Wielką Katastrofę. Ale San Tekka mają też sekret… ich powstanie nie obyło się bez swojej ceny.

Pełną notkę znajdziecie na oficjalnej stronie Star Wars. Wraz z opisami nowych rycerzy Jedi, na portalu znalazło się też kilka ilustracji wprowadzających bohaterów opowieści z „High Republic”. Rzućcie na nie okiem poniżej.

Warto przypomnieć, że niedawno dowiedzieliśmy się, że Projekt Luminous, zapowiadany jako jedna z głównych atrakcji odwołanej imprezy Star Wars Celebration wystartuje dopiero w styczniu przyszłego roku

Jako pierwsze, na rynku ukażą się powieści „The High Republic: Light of the Jedi” Charlesa Soule'a i „A Test of Courage” Justiny Ireland (obie zapowiedziano na 5 stycznia). Następnie, wydawnictwo przewidziało premierę „Into the Dark” Claudii Gray (2 lutego). Daty debiutów komiksowych serii Marvela i IDW Publishing zostaną ogłoszone w kolejnych miesiącach. Więcej o samych opóźnieniach w tym miejscu.

Punktem wyjścia dla nowej ery będzie książka Soule'a, która wprowadzi do świata „Gwiezdnych wojen” zupełnie nowy rodzaj Jedi, rycerzy patrolujących granice Republiki, porównywanych do Strażników Teksasu. Powieść rozpocznie się od wielkiej katastrofy na galaktyczną skalę, która będzie punktem wyjścia dla całej sagi.

8757E788-1A85-48DB-B684-0D2C98688BA3.jpeg

C1238FCE-6C79-42CE-82AC-1F371BDB2C53.jpeg

435B7E17-D113-4099-BE08-DF0A95B733EE.jpeg

źródło: Comicbook / Star Wars / zdj. Disney

źródło: Comicbook / zdj. Disney