Wszyscy chcą kontynuacji filmu „Alita: Battle Angel”. Disney w końcu da zielone światło?!

Kontynuacja filmu „Alita: Battle Angel” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat. Fani pierwszej produkcji cierpliwie czekają na to, aż włodarze Disneya pozwolą na rozpoczęcie prac nad sequelem i wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej tej decyzji. Tak przynajmniej sugeruje reżyser Robert Rodriguez.

Disney w końcu zamówi kontynuację filmu „Alita: Battle Angel”?

Sprawa kontynuacji filmu „Alita: Battle Angel” została mocno skomplikowana przez fuzję studia 20th Century Fox z Disneyem. Produkcja była jedną z ostatnich kinowych premier dawnej wytwórni, co w połączeniu z brakiem spektakularnego sukcesu finansowego wstrzymało wszelkie ruchy dotyczące pierwotnie planowanej kontynuacji. Fani od ponad czterech lat wypatrują wszelkich informacji na temat sequela, a o chęci powrotu do świata wykreowanego w filmie zapewniają zarówno jego twórcy, jak i gwiazdy obsady. Robert Rodriguez wielokrotnie powtarzał, że z przyjemnością podjąłby się powrotu do roli reżysera, a chętny do zrealizowania projektu był też od początku sam James Cameron czuwający nad projektem jako producent. Drugi z twórców otwarcie zasugerował w lipcu tego roku, że będzie niedługo pracował nad kontynuacją „Ality”, ale od tego czasu cały czas nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia od Disneya, że zamówił realizację produkcji.

Robert Rodriguez w najnowszym wywiadzie daje nam jednak do zrozumienia, że takie ogłoszenie może niedługo nadejść.  „Tak, Jim i ja nieustannie rozmawiamy o tym, jak bardzo chcielibyśmy zrobić kolejną Alitę” – powiedział w wywiadzie dla portalu The Wrap. „Studio 20th Century zostało kupione przez Disneya i teraz zaczynają wracać do robienia filmów. Przez pewien czas 20th Century nie tworzyło żadnych swoich produkcji, ale teraz kilka z nich jest rozwijanych. Bardzo byśmy chcieli to zrobić”.

Konicznie sprawdź też:

źródło: collider.com / zdj. Disney